Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Kapitalizacja rynkowa AMD, po przejęciu Xilinx, po raz pierwszy większa niż głównego konkurenta.

AMD jest teraz większą firmą pod względem kapitalizacji rynkowej niż Intel. Różnice są niewielkie i, jak to bywa z kapitalizacją rynkową, zależą od ceny akcji, co bywa nieco złudne. Fakt jednak pozostaje faktem: AMD po zamknięciu wtorkowej sesji było “warte” nieco więcej niż Intel.

Może być blisko, ale AMD wyprzedził Intela po raz pierwszy w historii firmy po zamknięciu giełdy, 15 lutego. Z kapitalizacją rynkową ~197,75 miliarda dolarów w porównaniu do 197,24 miliarda dolarów Intela nie można mówić o znaczącej przewadze, niemniej jednak jest ona policzalna. Nagły wzrost kapitalizacji rynkowej AMD wynika z wartego 49 miliardów dolarów przejęcia Xilinx.

I tu właśnie wchodzi swoisty paradoks giełd. Przejęcie Xilinx przez AMD spowodowało konwersję 248,38 mln akcji Xilinx w warte 428 mln dolarów nowe akcje AMD. Dodane do istniejących 1,2 miliarda akcji AMD, zwiększyły one kapitalizację rynkową firmy. Nie należy jednak zapominać, że kapitalizacja rynkowa nie do końca oddaje rzeczywisty stan rzeczy. Intel pozostaje większą firmą, ma większe (około 75%) udziały w rynku układów x86, ma znacznie większe przychody i zyski. Posiada też własne fabryki. Ba, buduje też nowe.

Kapitalizacja rynkowa AMD jest aktualnie przede wszystkim wyrazem optymizmu inwestorów co do dalszych postępów “czerwonych”. Zakup czołowego producenta układów wyspecjalizowanych FPGA tylko to przeświadczenie umocnił.

 

AMD ogłosiło ukończenie przejęcia Xilinx, tworząc tym samym branżowego lidera w dziedzinie wydajnej i adaptacyjnej komputeryzacji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE