Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

K-BIT, firma informatyczna specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeniowej, stosuje technologię Oracle jako platformę do budowy swoich rozwiązań dla ponad tysiąca klientów końcowych.

K-BIT jest firmą informatyczną specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeniowej. Założona w roku 1995, firma niemal od początku swej działalności stosuje technologię Oracle jako platformę do budowy swoich rozwiązań.

 

Najbardziej znaczące wdrożenie systemu opartego o technologię Oracle miało miejsce w roku 2000 w firmie Allianz Życie Polska. Zbudowany system służy do obsługi grupowych ubezpieczeń na życie, w tym ubezpieczeń z funduszami inwestycyjnymi, wspiera kompleksowo procesy ubezpieczeniowe – od etapu ofertowania, poprzez bieżącą obsługę portfela polis, po likwidację szkód. Instalacja była rozwijana przez wiele lat – początkowo działała na bazie danych Oracle 8i, dziś jest to edycja Oracle 19c. Obecnie najważniejszym produktem Spółki jest serwis iAgent24, z którego korzysta ponad 1000 użytkowników w całym kraju.

 

„Nasz flagowy produkt służy do obsługi sprzedaży produktów ubezpieczeniowych poprzez sieć sprzedaży własną lub partnerską rozliczaną na zasadach prowizyjnych” – komentuje Jacek Tuszko, jeden ze współzałożycieli firmy K-BIT. „System został zbudowany w technologii Oracle APEX, korzysta od samego początku z serwera Oracle Enterprise Edition. iAgent24 wyróżnia się na rynku bogatym wachlarzem funkcji. Są nimi rozbudowany moduł CRM, rejestry i rozliczenia, raportowanie, administrowanie siecią agencyjną. Cechują go także szybkość dostosowywania do zmieniających się wymagań klientów oraz doskonałe przystosowanie do środowiska Oracle Cloud”.

 

W roku 2019 Spółka K-BIT zdecydowała o przeniesieniu aplikacji iAgent24 do platformy Oracle Cloud Infrastructure (OCI), aby zmniejszyć koszt utrzymania instalacji u swoich klientów, a przy tym zwiększyć jakość ich obsługi i bezpieczeństwo działania systemu.

 

„Decyzja o przeniesieniu systemu iAgent24 do Chmury Oracle, to efekt doskonałej i długiej współpracy firm Oracle i K-BIT” – podkreśla Michał Chmela z zespołu Oracle Digital EMEA. „Informatycy Spółki mają wieloletnie doświadczenie z użytkowania technologii Oracle, dlatego doskonale poradzili sobie z migracją do Oracle Cloud Infrastructure. Z drugiej strony mogli liczyć na szerokie wsparcie ekspertów Oracle specjalizujących się w zagadnieniach chmury. Pracowaliśmy wspólnie głównie nad optymalizacją środowiska pod względem wydajności przetwarzania, nie zapominając też o optymalizacji kosztowej, co dla naszego klienta było sprawą kluczową. Dzisiaj K-BIT utrzymuje środowisko OCI dla ponad tysiąca klientów i cały czas pracuje nad migrowaniem kolejnych firm, które używają aplikacji iAgent24 w swoich lokalnych centrach danych”.

 

Obecnie K-BIT przygotowuje się na przejście do autonomicznej wersji bazy danych.

 

Utrzymywanie aplikacji w chmurze jest bardzo korzystne dla dostawców oprogramowania – model Cloud Computing przynosi bowiem skalowalność i większą niezawodność jej działania. „Umieszczenie systemu w chmurze daje nam skrócenie cyklu rozwoju i wdrażania tworzonego oprogramowania oraz wzrost niezawodności, dzięki uniezależnieniu się od specyfiki indywidualnych konfiguracji sprzętu, czy oprogramowania poszczególnych klientów. Uzyskujemy także inne korzyści: uproszczenie wsparcia merytorycznego świadczonego klientom, uniezależnienie się od zmian wersji systemów operacyjnych i oprogramowania obsługi baz danych oraz uproszczenie zarządzania infrastrukturą” – tłumaczy Jacek Tuszko z firmy K-BIT.

 

„Przetwarzanie w chmurze, to bez wątpienia przyszłość informatyki” – podsumowuje Michał Chmela z Oracle. „Za przyjęciem tego modelu przemawiają ogromne korzyści – takie, jak brak wstępnych inwestycji w infrastrukturę informatyczną, niższe koszty administrowania usługami w porównaniu do rozwiązań lokalnych, większe bezpieczeństwo danych, a także stabilna wydajność i wysoka dostępność. Są to zwłaszcza aspekty krytyczne w przypadku aplikacji Spółki K-BIT, która wymaga utrzymywania systemu w standardzie High Availability w modelu 24/7”.

 

 

Lenovo Polska podczas uroczystej gali Lenovo Top Partners Awards 2021, w znakomitym stylu nagrodziło swoich najlepszych partnerów biznesowych. Prezentujemy listę laureatów!

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE