Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Japonia zatwierdza dotacje w wysokości 3,9 mld USD dla producenta chipów Rapidus

Japońskie ministerstwo przemysłu poinformowało, że zatwierdziło dotacje o wartości do 590 miliardów jenów (3,9 miliarda dolarów) dla spółki Rapidus zajmującej się produkcją chipów.

Wcześniej Japonia zgodziła się zapewnić Rapidusowi dotacje o wartości około 330 miliardów jenów. Nowo zatwierdzona pomoc obejmuje 53,5 miliarda jenów na zaawansowane pakowanie, które staje się coraz ważniejsze dla poprawy wydajności chipów.

Rapidus jest kierowany przez weteranów branży i planuje masową produkcję najnowocześniejszych chipów na północnej wyspie Hokkaido od 2027 r. we współpracy z IBM i belgijską organizacją badawczą Imec.

Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), największy na świecie producent chipów na zlecenie, spędził dziesięciolecia na doskonaleniu swoich procesów, dlatego też wiele osób w branży jest sceptycznie nastawionych do perspektyw sukcesu Rapidus.

Producent układów scalonych Rapidus: Chcemy obsługiwać klientów TSMC, ale nie będziemy tacy jak oni

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE