Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IT Reseller TV “Liderzy Branży”: O rozwiązaniach Cisco Meraki, które konfigurację sieci czynią łatwiejszą rozmawiamy z Aleksandrą Sosnowską oraz Dawidem Haczkurem z Cisco

W najnowszym odcinku programu “Liderzy Branży” IT Reseller TV zagłębiamy się w sieć, a konkretnie w urządzenia i rozwiązania programowe dla infrastruktury sieciowej, wraz z przedstawicielami jednej z czołowych marek na tym rynku, firmy Cisco, Aleksandrą Sosnowską i Dawidem Haczkurem. 

Dziś olbrzymia część naszej aktywności odbywa się w sieci. Truizm? Być może. Aczkolwiek większość użytkowników o budowie infrastruktury sieciowej wie bardzo niewiele. Stąd nie powinno dziwić, że prostota obsługi, ale też konfiguracji, są w cenie, także tam gdzie technologia oferuje szerokie możliwości. O rozwiązaniach Cisco Meraki, które konfigurację sieci czynią łatwiejszą rozmawiam z Aleksandrą Sosnowską, Enterprise Network Specialist w Cisco oraz Dawidem Haczkurem, Sales Acceleration Managerem w Cisco.

 

“Etymologia nazwy “Meraki” jest ciekawa. Słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza robienie czegoś z pasją i zaangażowaniem” – wyjaśnia Dawid Haczkur, Sales Acceleration Managerem w Cisco.“Meraki to rozwiązanie chmurowe. (…) W firmie powstała inicjatywa zmiany paradygmatu myślenia, (…) gdzie tradycyjny networking, ciężki, skomplikowany, kosztowny w utrzymaniu, miał ustąpić na rzecz rozwiązań lekkich, cloudowych, łatwych i przyjemnych”

 

“Każdy użytkownik, który ma dostęp do infrastruktury, powinien być w stanie skonfigurować prostą infrastrukturę bezprzewodową. Stąd też pomysł chmury, wyniesienia wszystkich komponentów dodatkowych do chmury, a panel do zarządzania miał być przyjazny” – podkreśliła Aleksandra Sosnowska, Enterprise Network Specialist w Cisco.

 

W rozmowie nie tylko przybliżamy koncepcję stojącą za rozwiązaniami Cisco Meraki, ale też omawiamy wyzwania związane z bezpieczeństwem sieci, korzyściami dla integratorów, ale także te dotyczące obsługi i modernizacji sieci.

 

 

Wśród kwestii, które poruszyliśmy znalazła się także aktualizacja infrastruktury Wi-Fi, która w wielu miejscach działa nadal na dość starych standardach.

 

IT Reseller TV “Liderzy Branży”: Tomasz Sobol z OVHCloud i dr Mateusz Maj z VivaDrive o elektromobilności, sztucznej inteligencji i trendach rozwojowych

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE