Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Iris Energy podpisuje umowę na GPU Nvidii ze startupem AI Poolside

Iris Energy zawarła umowę ze startupem AI Poolside, aby zapewnić temu drugiemu dostęp do procesorów graficznych Nvidia w chmurze.

Dostawca centrów danych zawarł z Poolside umowę o świadczenie usług w chmurze dla 248 najwyższej klasy procesorów graficznych H100 firmy Nvidia, które są wykorzystywane do szkolenia modeli sztucznej inteligencji. Wstępna umowa została zawarta na trzy miesiące, z możliwością jej przedłużenia o kolejne trzy miesiące, poinformowała firma Iris Energy.

Daniel Roberts, współzałożyciel i dyrektor generalny Iris Energy, powiedział:

“Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą takiego kalibru jak Poolside. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój naszej działalności w zakresie usług w chmurze GPU i obsługi rosnącego zapotrzebowania rynku na te usługi”.

Firma Iris Energy została założona w 2019 r. w celu budowy i obsługi centrów danych i infrastruktury elektrycznej potrzebnej do wydobywania Bitcoina i innych kryptowalut. Jednak malejące zainteresowanie aktywami kryptograficznymi, wraz z kilkoma głośnymi skandalami, spowodowało problemy dla wielu firm z tego sektora, a w 2022 r. Iris ujawniła, że dwie z jej spółek zależnych nie wywiązały się z długów związanych z zakupem sprzętu do wydobywania kryptowalut.

W ubiegłym roku firma przekształciła się w dostawcę infrastruktury sztucznej inteligencji, próbując zarobić na rosnącym zainteresowaniu generatywnymi systemami sztucznej inteligencji.

Według jej strony internetowej, obecnie obsługuje cztery centra danych – trzy w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska i jedno w Teksasie – z których wszystkie są zasilane energią odnawialną. Firma twierdzi, że obecnie ma 180 MW mocy w czterech lokalizacjach, a 80 MW dodatkowej powierzchni jest w budowie.

Jason Warner, CEO i współzałożyciel Poolside, powiedział:

“Jesteśmy podekscytowani wyborem Iris Energy jako partnera w zakresie usług w chmurze. Nasza firma, podobnie jak wiele innych, ma znaczne rosnące zapotrzebowanie na obliczenia na GPU i byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i jakości wykazanej przez Iris Energy podczas naszego procesu testowania i selekcji”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE