Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IonQ zapowiada dwa komputery kwantowe montowane w szafach rack

Firma IonQ, zajmująca się obliczeniami kwantowymi, ogłosiła plany dotyczące dwóch nowych systemów montowanych w stelażach do wdrożeń lokalnych. Firma zamierza wdrożyć dwa komputery kwantowe w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Firma ogłosiła w tym tygodniu IonQ Forte Enterprise i IonQ Tempo, które zostały zaprojektowane z myślą o firmach i rządach, które chcą zintegrować możliwości kwantowe z istniejącą infrastrukturą.

Na swojej stronie internetowej firma podała, że Forte Enterprise będzie dostępny w 2024 roku, a Tempo w 2025 roku.

Forte Enterprise to montowana w stelażu wersja istniejącego 32-qubitowego systemu, który został po raz pierwszy ogłoszony w maju 2022 roku i udostępniony w chmurze w czerwcu 2023 roku. Nowy system montowany w szafie oferuje 35 Algorithmic Qubits (#AQ), co jest miarą odniesienia IonQ dla wydajności systemu.

IonQ po raz pierwszy szczegółowo opisał również Temp. Firma twierdzi, że jest to system klasy korporacyjnej #AQ 64, który będzie w stanie “znacznie przekroczyć” to, co można symulować za pomocą klasycznych komputerów i procesorów graficznych, i zapewnić przestrzeń obliczeniową 536 milionów razy większą niż IonQ Forte.

Rendering sugeruje, że Forte składa się z ośmiu szaf, podczas gdy Tempo obejmie tylko trzy.

“Dzisiejsze możliwości kwantowe są często ograniczone przez dostępność systemu i niedokładność w skali. Dzięki Tempo i Forte Enterprise, IonQ sygnalizuje naszym partnerom, że technologia kwantowa może współpracować z istniejącym sprzętem centrum danych i doprowadzi do korzyści komercyjnych w ciągu dwóch lat” – powiedział Peter Chapman, dyrektor generalny i prezes IonQ.

IonQ posiada obecnie centrum danych w Maryland i rozwija drugą lokalizację w Waszyngtonie. Firma planuje wdrożyć dwa systemy w Szwajcarii we współpracy z QuantumBasel.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE