Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel Overclocking Masters 2022 – Drugi raz z rzędu, wygrywamy w konkursie ekstremalnego overclockingu!

Ciekły azot, częstotliwości przekraczające 7 GHz i przyjazna rywalizacja. Konkurs Intel Overclocking Masters powrócił, a zwycięzcą tegorocznej edycji był zespół prowadzony przez Krzysztofa Bogackiego, redaktora naczelnego IT Reseller. 

Na co dzień wydajność topowych konfiguracji współczesnych maszyn jest więcej niż wystarczająca. Nie należy jednak zapominać, że w 13 generacji procesorów Intel Core drzemie ukryty potencjał. Konkurs ekstremalnego overclockingu to znakomita okazja, by te możliwości uwolnić.

 

 

9 grudnia firma Intel zorganizowała specjalne wydarzenie dla mediów technologicznych. Ta formuła powróciła po pandemicznej przerwie i miło nam poinformować, że pierwsze miejsce i trzecie miejsce zajęły zespoły, odpowiednio: redaktora naczelnego IT Reseller, Krzysztofa Bogackiego oraz Piotra Gołębia – szefa naszego redakcyjnego Labu. Ostatni konkurs przed pandemią także, wówczas w zespole razem z Piotrem Urbaniakiem (dziś telepolis), wygrał Krzysztof Bogacki.

 

Ekstremalny overclocking należy traktować jak rywalizację sportową. Dobrym porównaniem są sporty motorowe; różnica pomiędzy ekstremalnym overclockingiem, a zwykłym użytkowaniem to jak dystans między F1, a codziennym dojazdem do pracy. Bolidy Formuły 1 mają właściwie zerową funkcjonalność, ale są diabelnie szybkie. Tak samo wydajność uzyskiwana przy ekstremalnym overclockingu, chociaż potężna, nie ma realnego zastosowania – twierdzi Krzysztof Bogacki, zwycięzca konkursu.

 

 

Rywalizację sześciu trzyosobowych zespołów nadzorował Michał „Xtreme Addict” Vobożil – jeden z najlepszych overclokerów na świecie. Michał od wielu lat znajduj się w ścisłej, światowej czołówce i ma na koncie liczne tytuły i rekordy zdobyte w globalnej rywalizacji. Podczas Intel Overclocking Masters Michał i jego zespół czuwali nad warstwą techniczną.

 

 

Zasady konkursu były proste. Każdy z zespołów korzystał z identycznej platformy (z CPU Intel Core i9-13900K) i miał stały dostęp do zasobów ciekłego azotu. Z użyciem tego chłodzenia (oraz niezbędnej wiedzy technicznej) zespoły starały się uzyskać jak najwyższy wynik w Cinebench R23 – popularnym benchmarku silnie obciążającym właściwie jedynie CPU.

 

 

Podkręcanie procesorów 13 generacji różni się nieco od tego, co widzieliśmy w generacjach 11 i starszych. Dwa rodzaje rdzeni powodują, że optymalnych częstotliwości i napięć należy szukać w nieco bardziej złożony niż wcześniej sposób.

 

 

Dziękujemy firmie Intel za zaproszenie i gratulujemy wszystkim uczestnikom, czekając na kolejne wyzwania!

 

#ITReseller #insidecee #intelpolska #Intel #ASUS #Kingston #ThermalGrizzly #CoolerMaster #MesserGases

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE