Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel ma wykorzystywać fabrykę paneli LCD firmy Sharp do przetwarzania półprzewodników

Przekształcanie fabryk paneli LCD w podstawy półprzewodników wydaje się jednym z najnowszych trendów w branży półprzewodników. 

Według raportu Nikkei News referowanego przez TrendForce, Intel planuje wykorzystać fabrykę paneli LCD firmy Sharp w Japonii i współpracować z japońskimi firmami w celu opracowania technologii produkcji półprzewodników.

Według doniesień Intel będzie współpracował z 14 japońskimi dostawcami, w tym Omron, Resonac i Murata Machinery, w celu opracowania technologii „procesów zaplecza” odpowiedzialnych za montaż półprzewodników. Planują wykorzystać fabrykę paneli LCD firmy Sharp jako ośrodek badawczo-rozwojowy, a docelowymi lokalizacjami mogą być fabryki Sharp w Kameyama lub Mie.

W przypadku producentów wyświetlaczy ich zdolność do skutecznej kontroli zanieczyszczeń w środowisku produkcyjnym ma bezpośredni wpływ na wahania wydajności. Panele LCD, podobnie jak półprzewodniki, charakteryzują się zmniejszoną wydajnością, jeśli w procesie produkcyjnym dostaną się nawet drobne cząsteczki kurzu lub cząstek. Dlatego fabryki paneli LCD są wyposażone w czyste pomieszczenia zaprojektowane tak, aby zminimalizować kurz i cząsteczki, dzięki czemu nadają się zarówno do produkcji, jak i badań i rozwoju półprzewodników.

W raporcie wskazano również, że oprócz firmy Intel, Rapidus, którego celem jest masowa produkcja najnowocześniejszych 2-nanometrowych chipów, oraz Mitsubishi Electric będą również wykorzystywać istniejące fabryki LCD do badań i rozwoju półprzewodników.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE