Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel Innovation 2022: Co dostał Linus Torvalds od Pata Gelsingera?

Wystartował Intel Innovation 2022 – czołowe wydarzenie prezentujące nowe rozwiązania firmy z Santa Clara. 

Intel innovation 2022 to jedno z dwóch ważnych wydarzeń kalifornijskiej firmy w ciągu roku. O ile Intel Vision to przede wszystkim event projektowy, wychodzący nieco w przyszłość oraz zdecydowanie bardziej nastawiony na segment B2B i data center, o tyle Intel Innovation to wydarzenie bliższe większej grupie użytkowników. Chodzi nie tyle o konsumentów, chociaż ich także, ale przede wszystkim o deweloperów.

To właśnie przywiązanie do grupy ludzi, która tworzy globalnie oprogramowanie było przez Intela podkreślane wielokrotnie przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Intel silnie stawia na oprogramowanie otwarte i chyba jeszcze nigdy do tej pory komunikat to właśnie mówiący nie był tak silny. Prezesowi Intela na scenie towarzyszyła Ria Cheruvu, AI Ethics Lead Architect, która, mimo ledwie 18 lat jest już od czterech lat związana z firmą Intel. Niebiescy mają zresztą tę zdolność przyciągania dość niezwykłych, ambitnych jednostek czego zresztą przykładem był kiedyś sam obecny prezes firmy. Ciekawostką jest, że kończąc keynote Pat zwrócił się do Rii, mówiąc „kiedy to ty będziesz już naszym CEO…”. Poczekamy, zobaczymy. Wiele lat temu, Andy Grove podobnie zwrócił się do Gelsingera.

Trudno jednak o lepszy sygnał w kierunku społeczności open source niż obecność na scenie twórcy systemów Linux. Linus Torvalds nie słynie z przesadnej miłości do wystąpień publicznych, więc obserwowanie go na scenie jest raczej rzadkością. Podczas wystąpienia fiński programista dostał od Pata Gelsingera dwie rzeczy: nagrodę Intel Innovation Award (pierwszą i jedyną, jak dotąd) oraz książkę, która niegdyś była początkiem dla Torvaldsa do stworzenia swojego najsłynniejszego dzieła. Tą książką jest wydana w 1991 roku „Programming the 80386” autorstwa Johna Crawforda i… Pata Gelsingera.

Keynote otwierający wydarzenie nie był mocno skupiony na produktach. Gelsinger i towarzyszące mu osoby skupiały się przede wszystkim na zastosowaniach, na rozwiązywaniu problemów, a nie na samej technologii. Całość podzielono na sześć zagadnień do rozwiązania, które oczywiście mogą być znacznie prostsze niż może się wydawać jeśli zastosujemy określone przez Intela technologie. Od układów graficznych dla centrów danych, przez karty graficzne dla graczy, aż po nowe metody trenowania modeli ai. Intel wskazał na kilka kierunków rozwoju, zarówno w oprogramowaniu jak i sprzęcie.

 

Intel Innovation 2022: premiera procesorów Intel Core 13. generacji – Raptor Lake.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE