Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IFA 2022: Qualcomm opowiedział nam o najbliższej przyszłości.

Podczas IFA 2022, w Berlinie, na scenie głównej odbyło się kilka keynote’ów, z których jednym z najciekawszych był ten, wygłoszony przez CEO firmy Qulacomm. 

To jedna z najważniejszych firm technologicznych na świecie. Amerykański Qualcomm projektuje liczne układy scalone – od procesorów, które znamy z naszych smartfonów, po systemy komunikacyjne, aż po rozwiązania dla autonomicznych samochodów. Jeśli używasz smartfonu z Androidem, jest wysoce prawdopodobne, że czytasz ten artykuł właśnie na urządzeniu z SoC firmy Qualcomm. Stąd właśnie keynote wygłoszony przez CEO firmy, Cristiano Amona, podczas tegorocznych targów IFA, należy uznać za istotny. Szef Qualcommu nakreślił bowiem kilka kluczowych ścieżek rozwoju dla przedsiębiorstwa, ale i trendów dla całej branży. Osobiście nie zgadzam się tylko z jednym z nich.

Na targach IFA 2022 dyrektor generalny Qualcomm, Cristiano Amon, ujawnił pewne plany dotyczące tego, w jaki sposób firma chce zabezpieczyć swoją pozycję lidera rynku w przyszłości. Wystąpienie rozpoczęło się od podkreślenia roli firmy we współczesnych smartfonach. Topowy układ Qualcommu, Snapdragon 8+ Gen 1, jest obecny w kilku konstrukcjach, które, jak podkreślił Cristiano Amon, mimo tego samego “serca” bardzo się różnią, eksploatując różne możliwości swojego SoC.

Interesującą informacją było też oficjalne zawiązanie pogłębionego partnerstwa z Samsungiem. Do CEO Qualcommu na scenie dołączył wiceprezes wykonawczy, szef zespołu Flagship R&D w Samsung Electronics, dr Won-Joon Cho. Potwierdził on, jak ważne są układy SoC firmy Qualcomm dla ekosystemu Galaxy, a w szczególności smartfonów koreańskiego giganta. Chociaż nie padło to wprost, wydaje się, że ​​Samsung w dłuższej perspektywie zastąpi własne SoC Exynos układami Snapdragon.

Na scenie pojawiła się także CEO firmy Bose, Lila Snyder. Wspólnie z Qualcomm Bose prowadzi badania nad lepszymi doświadczeniami z zakresu dźwięku w zastosowaniach mobilnych. Szefowa uznanej firmy zajmującej się sprzętem audio miała udzielić Cristiano Amonowi spontanicznych porad produktowych podczas konferencji, jednak, ze względu na zbliżające się wydarzenie premierowe nowych urządzeń, nie była w stanie wskazać najlepszego produktu Bose. Osobiście stawiałbym na nowe, duże słuchawki, konkurencję chociażby dla Momentum 4 Wireless Sennheisera i Sony WH-1000XM5.

Prawdopodobnie największą wiadomością jest wieloletnia współpraca z Meta, do której ogłoszenia dołączył (chociaż jedynie poprzez nagrane wideo) nawet Mark Zuckerberg. Jak podają obie firmy, Metaverse ma połączyć miliard ludzi w ciągu najbliższych dziesięciu lat i jednocześnie uruchomić swoisty wirtualny przemysł wart miliardy dolarów. To wszystko jednak nie może odbyć się bez odpowiedniej warstwy sprzętowej, i właśnie tu jest rola Qualcommu.

To właśnie układy Qualcommu mają pomów Meta w urzeczywistnieniu Metaverse. Rozwiązania techniczne pierwszej firm mają dostarczać możliwości obliczeniowe dla zestawów VR firmy Zukcerberga, jednocześnie umożliwiając im długą pracę na baterii.

Qualcomm nie ukrywa także ambicji w innych sektorach rynku. Jednym z nich jest m.in. rynek motoryzacyjny, coraz bardziej “głodny” rozwiązań elektronicznych wysokiej wydajności. Konkretne nowości powinny być zapowiedziane już niedługo, bo 22 września, podczas wydarzenia Qualcommu dla sektora motoryzacyjnego.

CEO Qualcommu udzielił też wywiadu IFA International – organizacji prasowej berlińskich targów. W wywiadzie Cristiano Amon mówił m.in. o cyfrowych transformacjach przyszłości oraz o roli Qualcomm, zwracając uwagę na najnowsze technologie układów Snapdragon.

“Zmierzamy w kierunku świata, w którym wszyscy i wszystko mogą być inteligentnie połączone. Dla konsumentów oznacza to nowe sposoby interakcji z najbardziej osobistymi urządzeniami, od smartfonów i komputerów PC po gadżety rozszerzonej rzeczywistości i samochody, dzięki czemu możesz cieszyć się niezwykłymi wrażeniami, gdziekolwiek jesteś. – powiedział CEO Qualcommu – (…) Zmierzamy również w kierunku bardziej wciągającego, przestrzennego środowiska, łączącego przestrzeń fizyczną i cyfrową. Niektórzy nazywają to metawersem, ale niezależnie od tego, jak to nazwiesz, uważam, że jest to nieuniknione. Aby tego doświadczyć, będziesz potrzebować urządzeń XR, które pozwolą Ci wejść w interakcję z hologramem, nałożyć instrukcję obsługi na rzeczy, które próbujesz naprawić, lub zapewnić dzieciom bardziej wciągającą edukację. Będzie to kolejne przejście w dziedzinie komputerów przenośnych i będzie tak duże, jak komputery PC i smartfony.

 

IFA 2022: Honor wraca z nowościami – w nowych smartfonach czuć “ducha” Huawei.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE