Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IDC zauważa, że popyt na narzędzia związane z kapitałem ludzkim pozostaje wysoki

Według danych zawartych w Worldwide Semiannual Software Tracker opublikowanym przez International Data Corporation (IDC) aplikacje do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERM) odnotują złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) w Europie w wysokości 10% w latach 2023–2027. 

ERM odnosi się do aplikacji zaprojektowanych do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych związanych z zasobami niezbędnymi do realizacji celów biznesowych lub organizacyjnych.

Najszybciej rozwijającym się segmentem tego rynku będą aplikacje do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), z oczekiwanym CAGR na poziomie 13,5% w tym samym okresie prognozy. W 2022 r. europejski rynek HCM odnotował wzrost o 17,6% rok do roku i dynamika ta utrzymała się aż do 2023 r., gdzie wzrost w pierwszych sześciu miesiącach roku wyniósł 17%.

„Aby pomyślnie przekształcić się w podmioty działające w oparciu o dane, jednostki HR muszą wdrożyć technologię ułatwiającą strategiczne wykorzystanie danych. Przyjęcie podejścia skoncentrowanego na danych wzmocni rolę działu HR i przekształci go z funkcji wsparcia w strategicznego partnera w przedsiębiorstwach” – mówi Tomas Doktor, kierownik ds. badań w IDC European Software Data & Analytics.

Organizacje europejskie zmagają się z ciągłymi niedoborami talentów i coraz częściej poszukują rozwiązań technologicznych, które usprawnią pozyskiwanie talentów, dbają o doświadczenia pracowników i wpływają na procesy zarządzania. Podczas gdy inne obszary wewnętrznych procesów biznesowych, takie jak finanse, umowy i obiekty, zostały w ciągu ostatnich lat zdigitalizowane, zarządzanie ludźmi kryje w sobie potencjał przyszłego wzrostu.

Działy kadr (HR) posiadają lub wkrótce pozyskają cenny zasób danych w wyniku cyfryzacji procesów HR. Jednakże pełny potencjał tych danych pozostaje w dużej mierze niewykorzystany ze względu na niewystarczające możliwości analityczne i wykorzystanie przestarzałych systemów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE