Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IDC: czym jest DeepTech i jak funkcjonuje w Europie?

Zespół IDC Emerging Technologies w najnowszym badaniu pod hasłem „DeepTech: Technologies with Purpose in Europe” przyjrzał się zjawisku przekształcania branż i stawiania czoła globalnym wyzwaniom.

IDC definiuje DeepTech jako „klasę nowych technologii, zbudowanych na innowacjach naukowych i inżynieryjnych, których głównym celem jest sprostanie wyzwaniom społecznym”.

Według IDC DeepTech obejmuje szeroką gamę nowych technologii, w tym zaawansowaną inteligencję (sztuczną inteligencję, interfejsy człowiek-maszyna i inteligencję roju), obliczenia nowej generacji (obliczenia kwantowe i obliczenia neuromorficzne) oraz wspomaganie człowieka (robotykę i technologie XR). i urządzenia). Technologie te, choć wciąż na wczesnym etapie, niosą ze sobą ogromne nadzieje, jeśli chodzi o rewolucjonizację przemysłu i poprawę jakości życia na całym świecie.

„DeepTech reprezentuje zmianę paradygmatu w innowacjach technologicznych, podkreślając znaczenie stawiania czoła wyzwaniom społecznym obok interesów komercyjnych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych odkryć naukowych technologie te mają potencjał napędzania znaczących zmian i tworzenia nowych możliwości wzrostu gospodarczego” – powiedział Lapo Fioretti, starszy Analityk ds. badań w dziale nowych technologii i makroekonomii w IDC.

W erze naznaczonej szybkim postępem technologicznym pojawienie się DeepTech może zmienić kształt gałęzi przemysłu i znacząco przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

DeepTech wykracza poza konwencjonalną rentowność, mając na celu rozwiązywanie złożonych problemów globalnych w takich obszarach, jak opieka zdrowotna, zrównoważony rozwój, transport i nie tylko. Technologie te są gotowe do wywarcia głębokiego wpływu społecznego poprzez dostosowanie się do celów zrównoważonego rozwoju ONZ i przesuwanie granic bieżącego rozwoju technologicznego.

Pomimo wyzwań związanych z ich rozwojem i przyjęciem, rozwiązania DeepTech cieszą się zainteresowaniem w różnych branżach. Od usług użyteczności publicznej po usługi profesjonalne, organizacje dostrzegają potencjał transformacyjny tych technologii w takich obszarach, jak pojazdy autonomiczne i elektryczne, zaawansowane technologie akumulatorów, rolnictwo nowej generacji i technologie wychwytywania dwutlenku węgla.

Instytucje europejskie, w tym Komisja i Europejski Bank Inwestycyjny, a także Organizacja Narodów Zjednoczonych, okazały się głównymi zwolennikami inicjatyw DeepTech. Poprzez programy takie jak Horyzont 2020 i DeepTech4Good podmioty te demonstrują swoje zaangażowanie we wspieranie rozwoju i wdrażania rozwiązań DeepTech.

Aby uwolnić pełny potencjał DeepTech, niezbędny jest solidny ekosystem inwestorów, decydentów i organizacji korporacyjnych. Inicjatywy takie jak Fundusz Europejskiej Rady ds. Innowacji i różne fundusze krajowe odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu wsparcia finansowego start-upom DeepTech, zapewniając ich rozwój i sukces.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE