Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei pozywa rumuńskie państwo po odrzuceniu jego infrastruktury 5G

Huawei pozwał państwo rumuńskie po tym, jak jego wniosek o autoryzację sprzętu infrastruktury 5G został odrzucony na początku tego roku.

Chiński dostawca odwołał się od decyzji kraju w 2021 r., w której zakazano mu udziału w rozwoju rumuńskich sieci telekomunikacyjnych 5G ze względów bezpieczeństwa. Prezydent Rumunii Klaus Iohannis podpisał popieraną przez Waszyngton ustawę zakazującą działalności Huawei i innych chińskich firm. W lutym kraj podtrzymał swoje stanowisko, gdy Najwyższa Rada Obrony Narodowej Rumunii odrzuciła wniosek Huawei o autoryzację.

Jak donosił Romania Insider na początku tego tygodnia, Huawei podejmuje teraz kroki prawne przeciwko tej decyzji.

“Jesteśmy rozczarowani decyzją rządu, która nie jest oparta na żadnej obiektywnej ocenie ani rzeczywistych ustaleniach – powiedział rzecznik Huawei Romania. – Huawei działa w Rumunii od ponad 20 lat bez żadnych problemów związanych z bezpieczeństwem i w pełni przestrzega wszystkich krajowych zasad i przepisów. Ta decyzja zaszkodzi naszej działalności biznesowej w tym kraju, a także będzie miała daleko idący negatywny wpływ na ekosystem lokalnej branży ICT i działalność biznesową naszych partnerów”.

Wielka Brytania, Dania, Szwecja, Estonia, Łotwa i Litwa należą do krajów europejskich, które do tej pory zakazały Huawei odgrywania jakiejkolwiek roli w ich infrastrukturze sieci 5G.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE