Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei otrzymało nagrodę World AI Cannes Festival za ochronę łososia atlantyckiego

Huawei i partnerzy chińskiego giganta zdobyli Nagrodę Specjalną Jury Neurons Awards na World AI Cannes Festival 2023. Naukowcy wygrali dzięki projektowi rozwiązania opartego o AI, mającego chronić zagrożonego wyginięciem dzikiego łososia atlantyckiego. 

Liczebność łososia atlantyckiego zmniejszyła się o połowę od lat 80. XX wieku z powodu rozprzestrzeniania się łososia pacyficznego- inwazyjnego gatunku, który konkuruje ze swoim atlantyckim kuzynem o zasoby i rozmnaża się szybciej.

W 2021 roku Huawei nawiązał współpracę z Berlevag Jeger-og Fiskerforening (BJFF), lokalnym stowarzyszeniem myśliwych i wędkarzy w Norwegii. Organizacja ta ma na celu zaprojektowanie i wdrożenie systemu filtrującego opartego na sztucznej inteligencji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się łososia pacyficznego w rzekach Norwegii, przy czym projekt pilotażowy odbywa się w rzece Storelva w Berlevag. Rozwiązanie wykorzystuje podwodną technologię wideo i sztuczną inteligencję do identyfikacji łososia pacyficznego, a zautomatyzowany system bram filtruje inwazyjne gatunki do zbiornika i uniemożliwia im pływanie w górę rzeki w celu rozmnażania. System umożliwia przejście dzikiego łososia atlantyckiego i łososia arktycznego w celu zakończenia ich cykli rozrodczych.

Chroni także lokalną różnorodność biologiczną, ochrona dzikiego łososia atlantyckiego ma kluczowe znaczenie dla norweskiego przemysłu rybnego, ponieważ geny łososia hodowlanego są pobierane z dzikiego łososia.

„Dzikiemu łososiowi norweskiemu zagrażają inne gatunki, w tym łosoś pacyficzny i uciekający łosoś hodowlany. System monitorowania wykorzystujący sztuczną inteligencję pomaga temu zapobiec i umożliwia przyszłościowe zarządzanie rzekami” – powiedział Tor Schulstad, administrator BJFF.

Na potrzeby tego projektu Huawei dostarczył rozwiązania komputerowe Ascend, podczas gdy jego partnerzy opracowali algorytm rozpoznawania i automatyczny mechanizm sortowania. Chroni także lokalną różnorodność biologiczną, ochrona dzikiego łososia atlantyckiego ma kluczowe znaczenie dla norweskiego przemysłu rybnego, ponieważ geny łososia hodowlanego są pobierane z dzikiego łososia.

Wprowadzona w tym roku Nagroda Specjalna Jury Neurons Awards jest przyznawana projektom, które wykorzystują sztuczną inteligencję dla dobra publicznego. Zwycięzcę wybiera jury składające się z 12 przedstawicieli świata biznesu, środowisk akademickich i politycznych.

 

ISE 2023: “To miejsce budowania relacji” komentuje Tomasz Paradowski z Exclusive Networks

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE