Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

HPE upraszcza wdrażanie prywatnych sieci 5G dzięki nowemu rozwiązaniu HPE Aruba Networking

Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G – nowe rozwiązanie pozwalające przyspieszyć i uprościć wdrażanie oraz zarządzanie prywatnymi sieciami 5G, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego pokrycia sygnałem na dużych obszarach oraz umożliwiające wprowadzanie nowych zastosowań prywatnych sieci komórkowych.

Wraz z rozszerzeniem swojego portfolio, HPE Aruba Networking staje się jedynym globalnym dostawcą, który zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie Wi-Fi oraz prywatnych sieci 5G, co pozwala klientom z branż takich jak produkcja, opieka zdrowotna, imprezy masowe czy edukacja rozwiązywać złożone problemy z łącznością w dużych obiektach i pomiędzy odległymi lokalizacjami. HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G pomaga również zwiększyć produktywność i innowacyjność stanowiąc uzupełnienie dla efektywnej kosztowo, szybkiej łączności zapewnianej przez Wi-Fi, jednocześnie rozszerzając możliwości przechwytywania i dostarczania danych do procesu wnioskowania sztucznej inteligencji.

 

„Klienci korporacyjni i przemysłowi coraz częściej dążą do zapewnienia łączności bezprzewodowej w trudnych warunkach, takich jak duże otwarte przestrzenie, komunikacja szybko przemieszczających się obiektów czy dynamiczne przyznawanie dostępu w ramach dedykowanego pasma” – powiedział Stuart Strickland, dyrektor ds. technologii bezprzewodowych w HPE Aruba Networking „Trudności występujące w przypadku konwencjonalnego podejścia do prywatnych sieci komórkowych powstrzymywały ich rozwój. W oparciu o dotychczasową historię HPE Aruba Networking w zakresie innowacji bezprzewodowych, osiągnęliśmy wyjątkową pozycję dającą możliwość udostępnienia nowych zastosowań dla prywatnych sieci komórkowych poprzez integrację rozwiązań Athonet z obszaru sieci rdzeniowej z będącymi od zawsze naszą mocną stroną rozwiązaniami dla sieci korporacyjnych.”

 

HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G umożliwia również dostawcom usług komunikacyjnych szybkie wdrażanie prywatnych sieci 5G u klientów. Jest to zintegrowane rozwiązanie prywatnej sieci 5G, uzupełniające istniejące już usługi zarządzane oparte na Wi-Fi, które pomoże firmom z branży telekomunikacyjnej obsłużyć rozwijający się rynek prywatnych sieci komórkowych i uzyskać większe przychody od obecnych klientów.

HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G pozwala na rozbudowę niezawodnej, bezpiecznej i wysokowydajnej łączności zintegrowanej z prywatną siecią 5G, o następujących wyróżnikach:

  • Kompleksowa oferta obejmująca rdzeń sieci 4G/5G, serwery HPE ProLiant Gen11, karty SIM/eSIM, stacje bazowe 4G/5G o małej mocy (small cells) i pulpit nawigacyjny.
  • Nowe anteny small cells 4G/5G firmy HPE, które zapewniają zasięg wewnątrz i na zewnątrz budynków, eliminując potrzebę integracji i stosowania oddzielnego narzędzia do zarządzania od dostawcy zewnętrznego.
  • Uproszczone zarządzanie i automatyzacja w chmurze pozwalające na zarządzanie dostępem dla użytkowników i wdrożeniami, oraz monitorowanie sieci i nadajników, z planami integracji z platformą HPE Aruba Networking Central w przyszłości.
  • Rozszerzone przechwytywanie i dostarczanie danych dla sztucznej inteligencji, pozwalające na budowanie jezior danych AI i aktywowanie rozwiązań w zakresie wnioskowania AI.
  • Kompatybilność ze współdzielonymi pasmami: pasmo CBRS w Stanach Zjednoczonych, natomiast w innych krajach świata (jeśli pozwalają na to lokalne regulacje prawne) z początkiem 2025 r.
  • Uproszczona konfiguracja dzięki wstępnie zintegrowanemu rozwiązaniu zawierającemu wszystko, co potrzebne do wdrożenia prywatnej sieci 4G/5G w przedsiębiorstwie.
  • Możliwość wdrażania rozwiązań w czasie krótszym niż 30 minut dzięki podejściu zero touch provisioning i kreatorom konfiguracji, upraszczającym wdrażanie złożonych rozwiązań komórkowych 3GPP.

Wszystko to jest możliwe dzięki przejęciu przez HPE w 2023 r. dostawcy technologii prywatnych sieci komórkowych, firmy Athonet, która wnosi 15-letnie doświadczenie jeśli chodzi o prywatne sieci komórkowe, obejmujące m.in. 500 wdrożeń u klientów korporacyjnych. Athonet jest wielokrotnie nagradzanym pionierem, z powodzeniem wdrażającym swe rozwiązania u klientów w różnych branżach, w tym u wiodących operatorów komórkowych, szpitali, lotnisk, hubów transportowych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz organizacji rządowych i bezpieczeństwa publicznego.

 

„HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G to znaczący krok naprzód w kierunku rozwiązania wyzwań związanych ze złożonością, kosztami, kontrolą i zarządzaniem związanych z wieloma wdrożeniami sieci prywatnych” – powiedział Patrick Filkins, starszy kierownik ds. badań, IoT i telekomunikacji w IDC. „HPE Aruba Networking przyjmuje podejście skupione na tym, aby jak najskuteczniej zintegrować prywatną sieć komórkową z istniejącą strukturą IT przedsiębiorstwa, usprawniając zarządzanie siecią i urządzeniami za pomocą znanych narzędzi, jednocześnie przypisując i zachowując zasady dotyczące urządzeń w sieciach 4G/5G, Wi-Fi i przewodowych sieciach LAN.”

 

„Wiele rozwiązań sieci prywatnych jest zbyt skomplikowanych, nawet dla dużych przedsiębiorstw z wewnętrzną wiedzą na temat sieci” – powiedział Tom Rebbeck, partner w Analysys Mason. Oczekujemy, że klienci będą korzystać z rozwiązań, które mogą ułatwić wdrażanie i zarządzanie sieciami prywatnymi”.

 

IT RESELLER nr 357/2024 “Inwestycje w nasze rozwiązania są kluczowe dla każdego biznesu” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory na Polskę i region CEE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE