Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Honor dołącza do producentów telefonów, którzy sięgają do łączności satelitarnej

Honor podąża śladem największych i, podobnie jak Apple iPhone 15 i Huawei Mate 60 Pro, nowy flagowiec chińskiej marki, Magic6 Pro ma także potrafić komunikować się przez satelitę. Potwierdził to sam CEO firmy Honor. 

Honor wyraźnie radzi sobie coraz lepiej, niejako wchodząc w rolę, którą kiedyś zajmowało Huawei – innowacyjnego, chińskiego producenta smartfonów premium. Taką bowiem funkcją z wyższej półki jest z całą pewnością łączność satelitarna.

CEO Honor, Zhao Ming, oficjalnie potwierdził w rozmowie z chińskim serwisem MyDrivers, że seria Honor Magic6 może komunikować się przez satelitę. W przeciwieństwie do Apple, gdzie funkcję łączności satelitarnej wykorzystuje się przede wszystkim z myślą o połączeniach alarmowych, Honor chce pójść o krok dalej i pozwolić użytkownikom wysyłać SMS-y, a nawet wykonywać połączenia telefoniczne poza siecią komórkową. Oczywiście, satelitarne połączenia alarmowe są dla Honor priorytetem, gdyż dyrektor generalny podkreśla, że funkcja ta może być szczególnie istotna w sytuacjach awaryjnych na morzu, na pustyni czy podczas trzęsień ziemi.

Zhao Ming podkreślił, że Honor opracował tę technologię samodzielnie, zamiast korzystać z obecnego już na rynku układu satelitarnego MediaTek. Honor twierdzi, że oferuje zarówno najbardziej stabilny sygnał, jak i najbardziej energooszczędne połączenie satelitarne na rynku. Firma nie potwierdziła jednak jeszcze, czy funkcjonalność satelity będzie ograniczona do Chin, jak ma to miejsce w przypadku Huawei, czy też z połączenia satelitarnego skorzystają klienci z innych krajów.

Premiera serii Honor Magic6 spodziewana jest na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE