Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa Lenovo z wyższym niż oczekiwano zyskiem! Firma zanotowała pierwszy wzrost po pięciu kwartałach spadków związanych spowolnieniem gospodarczym

Grupa Lenovo, największy na świecie producent komputerów osobistych, ogłosiła w czwartek wyższe niż oczekiwano zyski, a przychody powróciły do wzrostu po pięciu kwartałach spadków w związku ze spowolnieniem gospodarczym po pandemii COVID-19.

Jak odnotowuje Reuters, analityk Gartnera podał w styczniu, że dostawy komputerów PC Lenovo w trzecim kwartale wzrosły o 3,2% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Dostawy komputerów PC w całej branży również wzrosły o 0,3%. Jak wynika z danych Gartnera, Lenovo kontrolowało w tym okresie 25,6% światowego rynku komputerów osobistych, a na drugim, trzecim i czwartym miejscu znalazły się HP, Dell i Apple. Jednakże, choć Lenovo odnotowało wzrost przychodów w trzecim kwartale, zysk spadł o 23% do 337 milionów dolarów. Co ciekawe, to także przekroczyło oczekiwania rynku.

Firma poinformowała, że przychody za okres od października do grudnia wzrosły o 3% rok do roku, do 15,72 miliardów dolarów.

Analitycy ankietowani przez LSEG oszacowali przychody na niezmienionym poziomie 15,25 miliarda dolarów. Przychody zaczęły spadać w 2022 r. pod koniec boomu popytu na komputery osobiste i inne produkty elektroniczne, który był spowodowany ograniczeniami przemieszczania się podczas pandemii. Po prawie dwóch latach spadków rynek wykazuje oznaki ożywienia, częściowo dzięki wyprzedaniu przez dostawców nadmiernych zapasów.

W czwartek Lenovo poinformowało, że komputery PC ze sztuczną inteligencją – w tym te, na których można uruchamiać aplikacje AI bez połączenia z Internetem – będą przedmiotem strategii w dającej się przewidzieć przyszłości.

Cena akcji Lenovo wzrosła po ogłoszeniu wyników. W handlu popołudniowym wzrosła o 3,27% w porównaniu do wzrostu referencyjnego indeksu Hang Seng o 1,45%. Co ciekawe, firma odnotowała wzrost przychodów na większości rynków, jednak w Chinach spadła o 10%.

Spadek „zdecydowanie odzwierciedla” wyzwania, jakie stwarza spowolnienie w drugiej co do wielkości gospodarce świata, powiedział dyrektor generalny Yang Yuanqing na konferencji dotyczącej wyników. Mimo to inwestorzy kupowali akcje Lenovo w ciągu ostatnich 12 miesięcy, częściowo ze względu na spodziewany popyt na „komputery ze sztuczną inteligencją”, czyli komputery osobiste zoptymalizowane pod kątem obsługi oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji (AI). W tym czasie akcje Lenovo zyskały ponad 25%.

Lenovo jest głównym partnerem amerykańskiego producenta chipów Nvidia, ale ponieważ Stany Zjednoczone zakazują eksportu wysokiej klasy chipów AI do Chin, aby spowolnić rozwój technologiczny tego kraju, partnerstwo to znalazło się w centrum uwagi inwestorów.

 

Lenovo i Anaconda ogłaszają porozumienie w celu przyspieszenia rozwoju i wdrażania sztucznej inteligencji

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE