Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Google zapłaci 350 milionów dolarów w ramach rozstrzygnięcia pozwu akcjonariuszy

Google zgodził się zapłacić 350 milionów dolarów w ramach rozstrzygnięcia pozwu akcjonariuszy związanego z błędem bezpieczeństwa w jego nieistniejącej już witrynie społecznościowej Google+.

Wstępna ugoda została złożona w poniedziałek wieczorem w sądzie federalnym w San Francisco, po ponad roku mediacji i wymaga zatwierdzenia przez sędzię okręgową USA Trinę Thompson.

Wynika z niego, że Google dowiedziało się w marcu 2018 r. o trzyletniej usterce oprogramowania, która ujawniła dane osobowe użytkowników Google+, a mimo to ukrywało problem przez wiele miesięcy, publicznie podkreślając swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo danych.

Akcjonariusze twierdzą, że Google obawiał się, że ujawnienie informacji narazi go na kontrolę regulacyjną i publiczną podobną do tej, jaką Facebook otrzymał po tym, jak londyńska firma Cambridge Analytica zebrała dane swoich użytkowników na potrzeby wyborów w USA w 2016 roku. Zgodnie ze skargą, akcje spółki macierzystej Google, Alphabet, spadły kilkakrotnie, gdy pojawiły się informacje o błędzie, niszcząc dziesiątki miliardów dolarów wartości rynkowej.

Google zaprzeczył popełnieniu wykroczenia, zgadzając się na ugodę i nie znalazł dowodów na to, że dane zostały niewłaściwie wykorzystane. Rzecznik firmy, Jose Castaneda, powiedział:

“Regularnie identyfikujemy i naprawiamy problemy z oprogramowaniem, ujawniamy informacje na ich temat i traktujemy te kwestie poważnie. Ta sprawa dotyczy produktu, który już nie istnieje i cieszymy się, że została rozwiązana”.

 

ISE 2024: “Doskonałe miejsce do spotkań i zaprezentowania nowych, ulepszonych ekranów Lyra oraz Elara” komentuje Robert Pusz z Newline Interactive

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE