Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Google będzie wspierać naukę narzędzi AI w Europie

Google poinformował w poniedziałek, że przekaże 25 milionów euro na pomoc ludziom w Europie w nauce korzystania ze sztucznej inteligencji. 

Ogłaszając finansowanie w poniedziałek, gigant technologiczny poinformował, że otworzył wnioski dla przedsiębiorstw społecznych i organizacji non-profit, które mogłyby pomóc w dotarciu do osób, które najprawdopodobniej skorzystają ze szkoleń.

„Badania pokazują, że korzyści płynące ze sztucznej inteligencji mogą pogłębić istniejące nierówności, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa ekonomicznego i zatrudnienia – powiedział Adrian Brown, dyrektor wykonawczy Center for Public Impact, które wraz z Google prowadzi program non-profit. – Ten nowy program pomoże ludziom w całej Europie rozwijać ich wiedzę, umiejętności i pewność siebie w zakresie sztucznej inteligencji, dbając o to, aby nikt nie został pozostawiony w tyle”.

W zeszłym miesiącu Google ogłosił, że zainwestuje 1 miliard dolarów w budowę centrum danych na obrzeżach Londynu, które ma zaspokoić rosnący popyt na usługi internetowe w regionie. Centrum danych, zlokalizowane na działce o powierzchni 33 akrów (13 hektarów) zakupionej przez Google w 2020 r., będzie zlokalizowane w mieście Waltham Cross, około 24,14 km na północ od centrum Londynu, zostanie otwarte centrum danych będące własnością Alphabet – podano w oświadczeniu.

Firma będzie także prowadzić serię „akademii wzrostu”, aby wspierać firmy korzystające ze sztucznej inteligencji w celu skalowania swoich przedsiębiorstw, a także rozszerzyła swoje bezpłatne internetowe kursy szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji do 18 języków.

Google pracuje nad nowym centrum danych w Norwegii

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE