Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Globalny rynek smartfonów ma odbić się w 2024 roku

Oczekuje się, że globalne dostawy smartfonów wzrosną w tym roku o 3%, ponieważ łagodzenie inflacji wspomaga ożywienie popytu na rynkach wschodzących, a integracja generatywnej sztucznej inteligencji przyciąga nabywców do urządzeń premium.

Jak wynika z raportu Counterpoint, globalne dostawy spadły o ponad 4% w ubiegłym roku, ponieważ konsumenci zacisnęli pasa w niepewnej gospodarce.

Rynki wschodzące, takie jak Indie, Bliski Wschód i Afryka, są postrzegane jako główne czynniki wzrostu na rynku smartfonów, zwłaszcza w segmencie budżetowym.

Segment budżetowy, który ma wzrosnąć o 11% w 2024 r. po spadku w 2023 r., odnotuje również rosnący popyt w regionach Karaibów i Ameryki Łacińskiej.

Źródło: Counterpoint

Segment ten, obejmujący telefony w cenie od 150 do 249 USD, ma skorzystać na zmniejszeniu inflacji w regionach takich jak Afryka i stabilizacji lokalnych walut, podał Counterpoint.

Zwiększona konkurencja między chińskimi firmami, takimi jak Oppo, Vivo i Xiaomi, wraz z ożywieniem popytu na urządzenia IT, również przyczyniła się do wzrostu w tym segmencie.

Oczekuje się, że segment premium, z telefonami w cenie od 600 do 799 USD, wzrośnie o 17%. Według raportu wprowadzenie pożądanej technologii genAI i popularność składanych urządzeń będzie stymulować popyt w tym segmencie. Apple i jego chiński rywal Huawei prawdopodobnie wyłonią się jako zwycięzcy na rynku premium.

Stały popyt na iPhone’y, szczególnie na rynkach wschodzących, ma przynieść korzyści Apple, podczas gdy Huawei ma utrzymać wydatną obecność w Chinach, zwłaszcza po wydaniu chipsetu 5G Kirin, jak stwierdzono w raporcie.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE