Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Fundacja IT startuje z programem szkoleniowym Check Point SecureAcademy, który ma za cel wyszkolenie przyszłej kadry specjalistów bezpieczeństwa IT

Europejskim firmom operującym w strategicznych sektorach gospodarki pozostał nieco ponad rok, by dostosować się do dyrektywy NIS2, której celem jest zabezpieczenie się przed wyzwaniami bezpieczeństwa sieciowego. Sytuacja jest pilna i trudna – już teraz polskie przedsiębiorstwa i instytucje państwowe doświadczają średnio od 1000 do ponad 3000 ataków tygodniowo, a jednocześnie na rynku brakuje co najmniej 150 tys. specjalistów IT! Sytuację mogą zmienić inicjatywy takie jak Check Point SecureAcademy, który wdraża m.in. Fundacja IT.

Zagrożenia dla wielu strategicznych sektorów rosną w Polsce w ekspresowym tempie. Z najnowszych opracowań Check Point Research wynika, że najczęściej atakowanym sektorem w Polsce jest użyteczność publiczna, na którą dokonywanych jest 3670 prób ataków tygodniowo. Na drugim miejscu znajduje się sektor finansów i bankowości z 1216 atakami, a na trzecim instytucje administracyjne i wojskowe, doświadczające 1080 ataków tygodniowo.

Tymczasem w Polsce zaczyna obowiązywać dyrektywa NIS2, która ma przebudować europejski schemat infrastruktury krytycznej i zwiększyć wymagania w sferze cyberbezpieczeństwa. NIS2 obejmie wszystkie średnie i duże podmioty działające w sektorach, których dotyczy regulacja – m.in. energetyki, transportu, telekomunikacji, dostawców danych, platformy mediów społecznościowych i dostawców centrów danych i ochrony zdrowia.

 

 

Okazuje się, że wdrożenie nowoczesnych rozwiązań bezpieczeństwa cybernetycznego jest trudne przede wszystkim przez brak specjalistów. Polski Instytut Ekonomiczny wskazuje, że na rynku brakuje blisko 150 tys. pracowników sektora IT. Jeszcze bardziej pesymistyczne dane przedstawiła w marcu br. Organizacja Pracodawców i Usług IT SoDa, szacując brak na 250 do 300 tys. Podobna sytuacja dotyczy wielu państw europejskich.

Trudną sytuację już kilka lat temu przewidziała amerykańsko-izrealska firma Check Point Software Technologies, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych systemów bezpieczeństwa cybernetycznego klasy enterprise. W odpowiedzi uruchomiła specjalne programy stażowe oraz edukacyjne we współpracy z czołowymi uniwersytetami oraz instytucjami edukacyjnymi.

Check Point SecureAcademy oferuje zaawansowany program akademicki dla instytucji szkolnictwa, promujący naukowe i zawodowe możliwości rozwoju w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Program wprowadza studentów w koncepcje bezpieczeństwa cybernetycznego, a także daje możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie identyfikacji zagrożeń, ich powstrzymywania i reagowania.  Ukończenie kursu daje absolwentom uznane w branży certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

 

Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie umiejętności cybernetycznych. Ostatnie badania pokazują bowiem, że liczba potencjalnych wakatów dla specjalistów bezpieczeństwa cybernetycznego na całym świecie wynosi ponad 4 miliony – podkreśla Wojciech Głażewski, country manager firmy Check Point Software w Polsce.

 

Obecnie SecureAcademy z powodzeniem funkcjonuje w ponad 60 krajach, szkoląc przeszło 45 tys. specjalistów bezpieczeństwa IT. W 2020 roku program wystartował również w Polsce, a pierwszą instytucją, która go wprowadziła była Politechnika Poznańska. Trzy lata później o popularyzację SecureAcademy zadba Fundacja IT, która stała się drugim partnerem potentata cyberbezpieczeństwa w naszym kraju.

Fundacja IT została powołana, aby pomagać firmom oraz instytucjom w osiąganiu najbardziej ambitnych celów edukacyjnych. Działa nieprzerwanie od 2005 roku na rzecz budowania nowoczesnego i wykształconego społeczeństwa informacyjnego, poprzez działalność edukacyjną, informacyjną oraz integracyjną. Misja ta realizowana jest dzięki współpracy z liderami rynku IT oraz tworzeniu własnych rozwiązań. Świadomość potrzeb rynkowych doprowadziła do stworzenia globalnych platform edukacyjnych, takich jak Python Institute, C++ Institute, czy Open Education and Development Group (OpenEDG). Portale te każdego dnia odwiedzane są przez tysiące studentów na całym świecie, którzy mogą bezpłatnie rozwijać swoje cyber kompetencje.

 

Rozpoczynając współpracę z firmą Check Point, fundacja realizuje nowatorki program, dzięki któremu studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego będą mieli kontakt nie tylko z najnowszymi technologiami z dziedziny cyberbezpieczeństwa, ale również z najwyższej klasy ekspertami, którzy prowadzą w tej dziedzinie projekty na całym świecie mówi dr Sławomir Grzyb z Fundacji IT.

 

IFS podsumowuje pierwszy kwartał 2023 roku. Rewelacyjny, 48% wzrost przychodów!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE