Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Firma Cloud Technologies miała najlepszy w historii I kwartał pod względem EBITDA i rozwoju sprzedaży danych

Cloud Technologies, warszawska spółka z segmentu nowych technologii, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku. 

Firma zajmujaca się big data, marketingiem i monetyzacją danych odnotowała 2,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2024 r. W porównaniu rok do roku wartość ta była równa 2,42 mln zł zysku.

Zysk operacyjny opiewał 2,85 mln zł w stosunku do 3,1 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA sięgnął 6,31 mln zł wobec 5,74 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowany zysk EBITDA był równy 6,7 mln zł, czyli o 6,5% wyższy rok do roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,98 mln zł w I kw. 2024 r. wobec 13,94 mln zł rok wcześniej. Jak wyraźnie podkreślono, sprzedaż danych stanowi już 97,7% przychodów Cloud Technologies.

“Koncentracja na kluczowej dla rozwoju Cloud Technologies sprzedaży danych przynosi kolejne efekty i przekłada się na najlepszy I kwartał w historii grupy. Sprzedaż danych w raportowanym okresie wzrosła o 12% r./r. w walucie bazowej, czyli USD, a przychody ze sprzedaży danych w I kwartale wyniosły 10,7 mln zł, co oznacza najwyższy w historii poziom w tym okresie. Historycznie najlepsze wyniki wypracowaliśmy mimo wysokiej bazy z 2023 roku. Osiągnęliśmy również najlepszą w I kwartale EBITDA grupy, która wyniosła 6,7 mln zł, przy czym warto zwrócić uwagę, że marża EBITDA wyniosła rekordowe 61%. Zaprezentowane wyniki potwierdzają, że konsekwentna realizacja naszej strategii rozwoju na lata 2023-2025 daje nam możliwość lepszego wykorzystania naszej autorskiej technologii i umacniania rynkowej pozycji wiodącego, globalnego dostawcy danych” – podsumował prezes Piotr Prajsnar przytoczony w notatce towarzyszącej raportowi.

“Zaprezentowane wyniki za I kwartał pokazują pozytywny wpływ skoncentrowania się na sprzedaży danych. Poza historycznie najlepszą w I kwartale sprzedażą danych i EBITDA grupy na uwagę zasługuje także znaczące zmniejszenie kosztów operacyjnych, co również jest efektem skoncentrowania się na kluczowej dla nas działalności. Natomiast wzrost amortyzacji jest efektem rozwoju naszego stacku technologicznego, który obejmuje m.in. nową wersję platformy DMP wdrożoną we wrześniu ubiegłego roku oraz zakup kodów źródłowych. Analizując wyniki finansowe warto również pamiętać, że ze względu na sezonowość w naszej branży I kwartał jest historycznie najsłabszy w roku” – powiedział CFO Grupy i członek zarządu Piotr Soleniec.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2024 r. wyniósł 2,23 mln zł wobec 2,2 mln zł zysku rok wcześniej.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE