Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ericsson został wybrany przez japońskiego operatora telekomunikacyjnego do stworzenia sieci bezprzewodowej zoptymalizowanej przez AI.

Ericsson został wybrany przez japońskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych NTT DOCOMO jako dostawca rozwiązań optymalizacyjnych opartych na sztucznej inteligencji dla krajowej sieci dostępu radiowego.

Nie jest to oczywiście pierwszy wspólny projekt Ericssona i NTT Docomo. Firmy od dziesięcioleci współpracują przy wprowadzaniu nowych rozwiązań, ostatnio koncentrując się na działaniach związanych z 5G. Rozwiązanie do diagnostyki wydajności oparte na sztucznej inteligencji do optymalizacji sieci bezprzewodowej jest jednym z efektów tej współpracy.

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie firmy Ericsson oraz współpracując z doświadczeniem NTT DOCOMO w zakresie optymalizacji sieci, oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do diagnostyki wydajności ma do dyspozycji pokaźne zaosby danych do uczenia się. Rozwiązanie będzie oparte o uczenie maszynowe i złożone techniki rozwiązywania problemów w celu klasyfikowania problemów z wydajnością i sugerowania zmian. Zespoły planowania i optymalizacji NTT DOCOMO będą mogły ocenić wyniki rozwiązania, aby przyspieszyć działania optymalizacyjne dokładnie i terminowo.

Firmy przeprowadziły próby w 12 miastach. Rozwiązanie Ericsson Performance Diagnostics osiągnęło 98% dokładności w klasyfikacji problemów z wydajnością. Operacja komercyjna obejmująca sieć ogólnokrajową jest planowana na marzec 2020 r.

Hozumi Tamura, wiceprezes wykonawczy NTT DOCOMO, powiedział: „NTT DOCOMO aktywnie pracowało nad rozszerzeniem obszaru usług i poprawą jakości komunikacji, starając się zapewnić naszym klientom wygodne obszary komunikacji. Wykorzystując sztuczną inteligencję i naszą wiedzę wypracowaną od lat, poprawimy jakość sieci. ”

Peter Laurin, wiceprezes wykonawczy i dyrektor działu zarządzanego obszaru biznesowego, Ericsson, powiedział: „Ścisła współpraca z NTT DOCOMO podkreśla realne korzyści i wartość, jaką rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i na naszych urządzeniach mogą przynieść operacjom sieciowym dostawców usług komunikacyjnych. To rozwiązanie maksymalizuje wygodę użytkowników końcowych w sieciach usługodawców, jednocześnie minimalizując ich całkowity koszt posiadania.”

Dlaczego to takie ważne? Optymalizacja wydajności sieci bezprzewodowych nie stanowi może problemu większości użytkowników w Polsce, ale mogę podać dość obrazowy przykład. Własny. Otóż na co dzień mieszkam w Poznaniu, blisko centrum miasta. Szybkość mobilnej transmisji danych na moim smartfonie jest w pełni zadowalająca – bez względu na to czy jestem w centrum, w domu czy z psem na spacerze wokół jeziora Rusałka – połączenie działa szybko i sprawnie. Zawodowo jednakże często jeżdżę do Warszawy – miast przecież większego, bardziej nowoczesnego, a z pewnością bogatszego. Trudno więc oczekiwać, aby znajdująca się tam infrastruktura sieciowa operatora (nie, nie zdradzę którego) była starsza lub gorsza niż ta w Poznaniu. Niestety, prędkość transmisji danych w centrum stolicy spada dość wyraźnie względem tej osiąganej w sercu Wielkopolski. Dlaczego? Właśnie ze względów optymalizacji pod większą liczbę użytkowników korzystających jednocześnie z sieci. Zwyczajnie na jedną stację bazową przypada tu znacznie więcej użytkowników. I nie chodzi nawet o to, że każdy z nich aktywnie pobiera i wysyła dużo danych, a przede wszystkim o częstotliwość z jaką tego dokonują. Odpowiednio kierując pakietami danych, można problem, przynajmniej częściowo, rozwiązać. Zwłaszcza, że w omawianym wyżej przypadku mówimy nie o Warszawie, a ekstremalnie zatłoczonych miastach Japonii.

https://itreseller.com.pl/itrnewcisco-oglosilo-rozszerzenie-oferty-rozwiazan-dla-internetu-rzeczy-wprowadzajac-innowacje-na-polu-zarzadzania-iot-za-pomoca-sieci-komorkowej/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE