Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dzięki AI Nvidia na krótko wyprzedza Amazon pod względem wartości rynkowej

W poniedziałek Nvidia na krótko wyprzedziła Amazon.com Inc. pod względem kapitalizacji rynkowej. Euforia wokół sztucznej inteligencji wyniosła producenta chipów na pozycję czwartego najbardziej wartościowego amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Przy rekordowym poziomie 734,96 USD, Nvidia była warta 1,82 bln USD w wartości rynkowej, w porównaniu do 1,81 bln USD dla giganta detalicznego Amazon.com i kilku miliardów od 1,87 bln USD właściciela Google, Alphabet, według danych LSEG.

Ostatni raz Nvidia była bardziej wartościowa niż Amazon w 2002 roku, kiedy każda z firm była warta poniżej 6 miliardów dolarów. Po wyższej niż oczekiwano sprzedaży Amazona w kwartale świątecznym w zeszłym miesiącu, inwestorzy spoglądają na wyniki kwartalne Nvidii 21 lutego, ostatniej z megakapitałowych firm, które przedstawią wyniki w tym sezonie. Oczekiwania co do raportu były wysokie, a akcje zyskały 47% od początku roku, co czyni je największym zyskiem wśród komponentów S&P 500.

Wysokie wyniki kwartalne i dobre prognozy Nvidii sprzed roku pokazały, że projektant chipów jest na pierwszym miejscu w dostarczaniu usług firmom technologicznym pracującym nad tak zwaną generatywną sztuczną inteligencją, taką jak chatboty i tworzenie obrazów.

Silny popyt na sztuczną inteligencję sprawił, że akcje Nvidii osiągnęły najlepsze wyniki wśród tak zwanej “wspaniałej siódemki”, odnotowując wzrost o 223% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Meta Platforms jest na drugim miejscu ze wzrostem o 163%.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE