Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, zarobi miliony netto, gdy Reddit wejdzie na giełdę

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, będzie w stanie zarobić miliony po wejściu Reddita na giełdę. Altman posiada 9,2% głosów przed pierwszą ofertą publiczną spółki zajmującej się forami tematycznymi w Internecie, zgodnie z informacjami zawartymi w ich prospekcie emisyjnym.

Altman, któremu obecnie zależy na zebraniu bilionów dolarów na rozwój chipów, które mogłyby pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na sztuczną inteligencję OpenAI, na przestrzeni lat zainwestował w dziesiątki start-upów.

Dotyczy to między innymi Asany, która trafiła na nowojorską giełdę w 2020 r., oraz Instacart, który zadebiutował na giełdzie we wrześniu 2023 r. Przed uruchomieniem OpenAI w 2015 r. Altman był prezesem akceleratora Y Combinator z Doliny Krzemowej, dzięki czemu miał kontakt z wieloma małymi firmami.

„Reddit to przykład czegoś, co początkowo wyglądało jak głupia zabawka służąca marnowaniu czasu, a stało się czymś bardzo interesującym – napisał w poście Altman. – Przez te lata była to dla mnie ważna społeczność. Mogę znaleźć ludzi o podobnych poglądach, których nie zawsze mogę znaleźć w prawdziwym świecie”.

Reddit stwierdził w swoim ogłoszeniu, że widzi konkurencję ze strony dużych modeli językowych, które mogą tworzyć tekst podobny do ludzkiego w odpowiedzi na kilka pisemnych danych wejściowych. Wśród wymienionych LLM są Google Gemini, startup Anthropic i ChatGPT.

Według usługi śledzenia transakcji PitchBook Reddit zebrał około 1,3 miliarda dolarów finansowania, a jego wycena po zakończeniu transakcji wynosi 10 miliardów dolarów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE