Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dwóch byłych pracowników uruchamia start-up MatX zajmujący się chipami AI

Firma o nazwie MatX będzie budować procesory zaprojektowane specjalnie do obsługi dużych modeli językowych (LLM). Firma zebrała już 25 milionów dolarów, a ostatnie fundusze pochodziły od inwestorów AI Nata Friedmana i Daniela Grossa.

W wywiadzie dla Bloomberga współzałożyciele firmy, Mike Gunter i Reiner Pope, stwierdzili, że choć Google poczyniło postępy, cele firmy były zbyt rozproszone, przez co para ta czuła, że nie ma innego wyjścia, jak tylko działać samodzielnie, aby skupić się na projektowaniu chipów przeznaczonych dla LLM.

W Google Pope pisał oprogramowanie AI, podczas gdy Gunter projektował sprzęt, w tym chipy, na których działało oprogramowanie.

Według Bloomberga, para zakłada się teraz, że procesory zaprojektowane przez MatX będą co najmniej dziesięciokrotnie lepsze w szkoleniu LLM i dostarczaniu wyników niż procesory graficzne Nvidii. Teoretycznie zostanie to osiągnięte poprzez usunięcie tego, co założyciele określili jako “dodatkowe nieruchomości”, które są umieszczane na GPU, aby umożliwić im obsługę szerokiej gamy zadań obliczeniowych.

“Nvidia to naprawdę mocny produkt i zdecydowanie odpowiedni produkt dla większości firm… ale uważamy, że możemy zrobić to znacznie lepiej” – powiedział Pope agencji Bloomberg.

Zamiast tego MatX skupi się na projektowaniu chipów jednego przeznaczenia z jednym dużym rdzeniem przetwarzającym. Firma zatrudniła już “dziesiątki pracowników” i spodziewa się, że pierwsza wersja jej produktu zostanie sfinalizowana do 2025 roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE