Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Odpowiedź Lenovo na zmiany w przepisach BHP. Jednym zestawem tego producenta dostosujesz środowisko pracy do nowych zasad

Ergonomiczne miejsce pracy przed komputerem jest kluczowe dla długotrwałej efektywności pracownika. Poprawnie dostosowane stanowisko może znacząco zminimalizować ryzyko dolegliwości związanych z pracą przy biurku. W teorii oczywiście wiemy o tym wszyscy, natomiast w praktyce bywa różnie. Stąd też nowelizacja w przepisach regulujących wymagania BHP pod kątem ergonomii stanowiska pracy przed komputerem. Ostatnia taka zmiana miała miejsce pod koniec ubiegłego roku.  

Nowe rozporządzenie dotyczące miejsca pracy zakłada, że wszyscy pracownicy, których przynajmniej połowa czasu pracy odbywa się przed komputerem powinni być wyposażeni w monitor, klawiaturę oraz mysz. Co ważne, nie może być to jakikolwiek monitor, a spełniający wymagania dotyczące parametru, który bywa czasem pomijany przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Chodzi o zakres regulacji.

Zasady ergonomii miejsca pracy są w tym zakresie jasne. Monitor powinien być umieszczony na wysokości oczu, aby uniknąć nadmiernego pochylenia głowy w górę lub w dół. Wielu użytkowników przesiadło się na laptopy w czasie pandemii. Dziś nie brakuje miejsc pracy, w których to laptop pełni rolę podstawowego komputera dla pracownika. Nie ma w tym oczywiście niczego niewłaściwego, ale dostosowanie do zasad ergonomii pozostawia w ten sposób wiele do życzenia. Dlatego konieczny jest odpowiedni monitor dysponujący szerokim zakresem regulacji położenia ekranu, dzięki któremu pracuje się po prostu wygodniej; bez niepotrzebnego obciążania mięśni szyi i karku.

Monitor jest także tym obiektem, na który patrzymy przez większość dnia pracy. Dlatego też nowe przepisy zwracają uwagę na aspekt bezpieczeństwa wzroku. Wśród wymogów BHP znalazły się m.in. niska emisja światła niebieskiego oraz redukcja migotania obrazu (tzw. technologia flicker free). Niebieskie światło, emitowane przez urządzenia takie jak ekrany smartfonów, laptopów i monitory, wywiera negatywny wpływ na zdrowie oczu i ogólny stan organizmu. Intensywne oddziaływanie tego światła na siatkówkę oka prowadzi do zaburzeń, powoli uszkadzając komórki receptorowe. Dodatkowo, niebieskie światło powoduje kurczenie i rozluźnianie nerwów wzrokowych, co skutkuje uczuciem dyskomfortu, zmęczenia wzroku, bólami głowy oraz suchością, pieczeniem i łzawieniem oczu.

Zmiany w przepisach, wymuszające stosowanie ekranów z obniżoną emisją światła niebieskiego nie są więc pozbawione sensu. Jak więc wypełnić zalecenia BHP w sposób prosty, dbając tym samym o zdrowie pracowników?

 

Lenovo, jako lider rozwiązań technologicznych, dba nie tylko o najwyższą jakość swoich produktów, ale również o to, aby korzystanie z nich odbywało się w sposób ergonomiczny oraz bezpieczny. Dlatego też, w trosce o naszych użytkowników i komfort ich codziennej pracy, przygotowaliśmy ofertę dla firm, w której znajdują się zestawy zgodne z wymogami BHP i zapewniające warunki pracy najwyższej jakości. Zebrane w jedną, kompleksową ofertę zawierają wszystkie niezbędne elementy, konieczne do ergonomicznej pracy przy biurku. Dzięki temu, że Lenovo to one-stop shop, wszystkie z nich dostępne są w naszej ofercie, a teraz, dzięki dedykowanej promocji, w atrakcyjnych zestawach cenowych – komentuje Dorota Latoch, 4P Category Manager, Lenovo Polska

 

Lenovo przygotowało odpowiedź w postaci zestawów dopasowanych do najnowszych przepisów. Te funkcjonalne komplety urządzeń obejmują monitor, mysz i klawiaturę. Omawiając je, zacznijmy od monitorów.

Lenovo ThinkVision E24-28 to monitor o przekątnej 23,8” wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080). Charakteryzuje się stonowanym, ale nowoczesnym designem, z bardzo cienkimi ramkami okalającymi ekran z trzech stron. Dolna ramka stanowi miejsce dla dobrze widocznych i intuicyjnie opisanych przycisków, umożliwiających regulację parametrów wyświetlania obrazu. Oczywiście, nie zabrakło redukcji migotania (flicker free) oraz filtra światła niebieskiego. Jak przystało na ergonomiczną konstrukcję, ThinkVision E24-28 wyposażono w możliwość regulacji wysokości aż do 155mm, nachylenia w pionie i w poziomie oraz obrotu 3600. Wisienką na torcie jest pivot, czyli możliwość ustawienia ekranu do pracy w pionie, co bywa przydatne np. podczas edycji długich dokumentów tekstowych.

Kolejną opcją do wyboru jest Lenovo ThinkVision T24v-30, a więc monitor dla tych osób, które dużo czasu poświęcają na spotkania online. To 23,8-calowy monitor wyposażony kamerę internetową, która współpracuje ze wszystkimi aplikacjami do rozmów online. Dlaczego wbudowana kamera jest przydatna nawet gdy większość laptopów posiada własną? To kwestia ergonomii – kamera w monitorze pozostaje na wysokości naszego wzroku, podczas gdy ta w laptopie znajduje się zwykle znacznie niżej, co zmusza do stałego patrzenia w dół. W tym modelu Lenovo zadbało też o wzrok użytkownika redukując emisję niebieskiego światła.

Lenovo ThinkVision T24m-29 to propozycja dla bardziej wymagających, mobilnych użytkowników. Tu także mowa o monitorze opartym o matrycę IPS o rozdzielczości FullHD, jednak różnica tkwi w interfejsach. Poza VGA, HDMI i DisplayPort, jak w podstawowym modelu, mamy tu do dyspozycji także cztery gniazda USB-A, jedno USB-C i… LAN. Po co gniazdo sieci w monitorze? Otóż za pomocą USB-C możemy podłączyć laptopa zdolnego do przesyłania obrazu poprzez ten interfejs. Wówczas monitor zamienia się w wielofunkcyjny hub, łączący z komputerem wszystkie podłączone po USB-A urządzenia, udostępniający sieć, a nawet ładujący baterię laptopa z mocą do 90W. Trudno o bardziej wygodne rozwiązanie dla użytkownika mobilnego. Nie zabrakło też certyfikatu TÜV Rheinland Low Blue Light, gwarantującego niską emisję szkodliwego światła niebieskiego.

Lenovo ThinkVision T27h-30 to większy, 27-calowy monitor o rozdzielczości QHD 2560 x 1440. Tu także znajdziemy funkcjonalne rozwiązanie w postaci wygodnego podłączenia całego środowiska pracy do laptopa jednym kablem. Wystarczy, że wszystkie biurowe urządzenia, jak mysz, klawiaturę czy drukarkę przyłączymy do portów USB obecnych w monitorze. Nie zabrakło także złącza do sieci LAN. Co więcej, T27h-30 jest wyposażony w specjalny port USB, który obsługuje modułowe rozwiązanie VoIP zapewniające rozszerzone możliwości prowadzenia wideokonferencji, a nawet elastyczny uchwyt na telefon. Producent zastosował tu technologię Natural Low Blue Light, która redukuje szkodliwe niebieskie światło, co zostało potwierdzone certyfikatem TÜV Rheinland Low Blue Light.

Dla najbardziej wymagających użytkowników Lenovo przygotowało model ThinkVision P34w-20. Ten duży, 34-calowy monitor o zakrzywionym panelu ultra-wide o rozdzielczości UWQHD 3440×1440 to znakomite ułatwienie w codziennej pracy. Dzięki zakrzywionej konstrukcji (krzywizna 3800R) oraz ergonomicznej możliwości regulacji położenia ekranu, użytkownik może być stale w centrum. Z racji swojej szerokiej konstrukcji, może on z powodzeniem służyć jako substytut dwóch mniejszych monitorów, co jest szczególnie przydatne podczas pracy na wielu plikach. Model wyróżnia się również fabryczną kalibracją i wysokim współczynnikiem odwzorowania kolorów. Wszelkie ustawienia w tym koloru, podziału pulpitu na sekcje, jak również jasności i kontrastu można bardzo łatwo zmieniać w intuicyjnej aplikacji Lenovo Display Control Center – ThinkColour.

Uzupełnieniem każdego z tych monitorów mogą być zestawy mysz i klawiatura produkcji Lenovo. Od podstawowego zestawu bezprzewodowego Lenovo Essential Wireless Keyboard and Mouse Combo (4X30M39497), przez elegancko zaprojektowany komplet Lenovo Professional Wireless Combo (4X30H56829), aż do Lenovo Professional Wireless Rechargeable Combo (4X31K03968) z klawiaturą opartą o przełączniki nożycowe i myszą o rozdzielczości 4000 DPI.

Zakup dowolnego z tych zestawów umożliwia łatwe dostosowanie stanowiska do nowych zasad, ale też zapewni bezpieczeństwo wzroku. Zestawy Lenovo są dobrą okazją do poprawienia komfortu pracy w biurze.

 

Więcej informacji jest dostępnych tutaj: https://lenovopolska.pl/newsletter/20231206/

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE