Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych powołał pierwszego eksperta ds. sztucznej inteligencji

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych mianował pierwszego urzędnika zajmującego się sztuczną inteligencją, który będzie dzielił się swoją wiedzą na temat AI.

Departament podał, że Jonathan Mayer, profesor na Uniwersytecie Princeton zajmujący się technologią i prawem, będzie pełnił funkcję głównego doradcy ds. nauki i technologii oraz dyrektora ds. sztucznej inteligencji.

„Departament Sprawiedliwości musi dotrzymać kroku szybko rozwijającemu się rozwojowi nauki i technologii, aby wypełnić naszą misję polegającą na utrzymywaniu praworządności, zapewnieniu bezpieczeństwa naszemu krajowi i ochronie praw obywatelskich” – stwierdził w oświadczeniu prokurator generalny Merrick Garland.

Mayer będzie doradzać Garland i kierownictwu wydziału w kwestiach związanych z nowymi technologiami, w tym w zakresie odpowiedzialnego włączania sztucznej inteligencji do dochodzeń i postępowań karnych prowadzonych przez departament.

Urzędnicy amerykańscy zastanawiają się, jak zminimalizować zagrożenia stwarzane przez luźno uregulowaną i szybko rozwijającą się technologię, jednocześnie starając się czerpać z jej potencjalnych korzyści. Departament Sprawiedliwości wykorzystał już sztuczną inteligencję do śledzenia źródła opioidów i innych nielegalnych narkotyków, analizowania wskazówek przekazywanych FBI i porządkowania dowodów zebranych w ramach dochodzenia w sprawie ataku na Kapitol USA z 6 stycznia 2021 r., powiedziała zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco.

Monaco stwierdziła, że technologia może pomóc Stanom Zjednoczonym wykrywać i zakłócać spiski terrorystyczne oraz inne wrogie działania amerykańskich przeciwników. Powiedziała jednak, że departament jest również zaniepokojony możliwością wzmacniania istniejących uprzedzeń, fałszowania wyborów czy tworzenia nowych możliwości dla cyberprzestępców.

„Każda nowa technologia to miecz obosieczny, ale sztuczna inteligencja może być najostrzejszym ostrzem w historii” – powiedział Monako podczas przemówienia na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Amerykańska Izba Reprezentantów tworzy grupę zadaniową ds. sztucznej inteligencji

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE