Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czy Cisco planuje cięcia liczone w tysiącach miejsc pracy?

Rynkowy gigant Cisco planuje restrukturyzację swojej działalności, która będzie obejmować zwolnienie tysięcy pracowników, ponieważ chce skupić się na obszarach charakteryzujących się wysokim wzrostem – tak przynajmniej podają źródła.

Posunięcie to nie byłoby odosobnionym. Firmy technologiczne, w tym producenci telekomunikacji Nokia i Ericsson, w zeszłym roku zwolnili tysiące stanowisk pracy, chcąc obniżyć koszty.

Według strony internetowej firma z siedzibą w San Jose w Kalifornii w roku finansowym 2023 zatrudniała łącznie 84 900 pracowników. Jak informuje Reuters, powołując się na jedną z trzech osób zaznajomioną ze sprawą, spółka nadal nie podejmuje decyzji w sprawie całkowitej liczby pracowników, których dotkną zwolnienia. Ogłoszenie decyzji może nastąpić już w przyszłym tygodniu. Cisco planuje ogłoszenie swoich wyników 14 lutego.

W ostatnich latach firma borykała się z problemami w łańcuchu dostaw i popandemicznym spowolnieniem popytu, co przyspieszyło jej ekspansję w kierunku oprogramowania, takiego jak cyberbezpieczeństwo.

W listopadzie 2022 r. firma ogłosiła podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach restrukturyzację, która dotknęła około 5% jej siły roboczej, co doprowadziło do odpraw i innych opłat w wysokości 600 mln dolarów.

W ostatnich tygodniach kilka dużych firm technologicznych, takich jak Amazon, Alphabet i Microsoft, dokonało masowych zwolnień.

 

ISE 2024: “Doskonałe miejsce do spotkań i zaprezentowania nowych, ulepszonych ekranów Lyra oraz Elara” komentuje Robert Pusz z Newline Interactive

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE