Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Cisco i NVIDIA ogłosiły plany dostarczania rozwiązań bezpiecznej infrastruktury AI dla centrów danych

Cisco i NVIDIA ogłosiły plany dostarczania rozwiązań infrastruktury AI dla centrów danych, które są łatwe we wdrażaniu i zarządzaniu, zapewniając potężną moc obliczeniową, niezbędną organizacjom do osiągania sukcesów w erze sztucznej inteligencji.

 

Silne partnerstwo

Cisco, ze swoją wiedzą w obszarze technologii Ethernet i rozbudowanemu ekosystemowi partnerów, wraz z NVIDIĄ, która opracowała procesor graficzny napędzający boom na sztuczną inteligencję, dzielą wizję i zaangażowanie w pomoc klientom na rzecz transformacji AI z użyciem bezpiecznej infrastruktury opartej na technologii Ethernet.

W ostatnich latach Cisco i NVIDIA zaoferowały szeroką paletę zintegrowanych produktów dla rozwiązań do współpracy Webex i środowisk obliczeniowych centrów danych, aby zapewnić pracownikom działającym w trybie hybrydowym elastyczne środowiska pracy, technologię spotkań ze wsparciem sztucznej inteligencji i infrastrukturę wirtualnych pulpitów. Firmy pogłębiają obecnie partnerstwo w obszarze centrów danych, aby zapewnić klientom korporacyjnym skalowalne i zautomatyzowane zarządzanie klastrami AI, automatyczne wykrywanie i usuwanie problemów, najlepsze w swojej klasie doświadczenia klientów i nie tylko.

 

„AI fundamentalnie zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, a historia dowiodła, że zmiana tej skali będzie wymagała od przedsiębiorstw przemyślenia na nowo i przekształcenia ich architektur” – powiedział Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco. „Wzmocnienie naszego partnerstwa z NVIDIA uzbroi firmy w technologię i wiedzę, której potrzebują do budowy, wdrażania, zarządzania i zabezpieczania rozwiązań AI na dużą skalę”.

 

„Firmy na całym świecie ścigają się, aby przekształcić swoje przedsiębiorstwa za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji” – powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA. „Dzięki naszej ścisłej współpracy z Cisco przedsiębiorstwa mogą łatwiej niż kiedykolwiek pozyskać infrastrukturę potrzebną im do korzystania ze sztucznej inteligencji, najpotężniejszej siły technologicznej naszych czasów”.

 

 

Zintegrowane rozwiązania Cisco i NVIDIA dla centrów danych dostępne od dziś

  • Najnowsze procesory graficzne NVIDIA Tensor Core są dostępne w serwerach UCS rack i serwerach kasetowych Cisco generacji M7, w tym w seriach Cisco UCS X-Series i X-Series Direct. Zapewnią optymalną wydajność w obciążeniach związanych z AI i przetwarzaniem dużej ilości danych w centrach danych i na brzegu sieci.
  • Platforma NVIDIA AI Enterprise, która zawiera środowiska oprogramowania, wstępnie wyszkolone modele i narzędzia programistyczne do produkcyjnego uruchamiania i wsparcia bezpieczniejszej i stabilniejszej sztucznej inteligencji, są już dostępne w globalnym cenniku Cisco.
  • Architektury referencyjne zwalidowane wspólnie w ramach Cisco Validated Designs (CVD) upraszczają wdrażanie klastrów AI i zarządzanie nimi w dowolnej skali w szerokich zastosowaniach, obejmujących środowiska wirtualne i skonteneryzowane, z opcjami konwergencji i hiperkonwergencji. CVD dla rozwiązań FlexPod i FlashStack do wnioskowania GenAI z użyciem NVIDIA AI Software Platform for Enterprise zostaną udostępnione w tym miesiącu.
  • Wsparcie dla Cisco Networking Cloud: Cisco uprościło zarządzanie infrastrukturą AI i operacje poprzez zarządzanie zarówno lokalnie, jak i w chmurze za pomocą narzędzi Cisco Nexus Dashboard i Cisco Intersight.
  • Monitorowanie doświadczeń cyfrowych: biorąc pod uwagę, że obciążenia AI i dane są dziś rozsiane w chmurach publicznych, infrastrukturze lokalnej i licznych centrach danych, platforma Cisco ThousandEyes dostarczy narzędzia monitorowania cyfrowych doświadczeń, zawierające m.in. mechanizmy automatycznego rozwiązywania problemów.
  • Rozwiązanie Cisco Observability Platform korzysta z możliwości sztucznej inteligencji do osadzania danych telemetrycznych w kontekście i korelowania ich w czasie rzeczywistym w różnych domenach, dzięki czemu organizacje mają lepszą widoczność i mogą lepiej realizować działania mające na celu poprawę doświadczeń cyfrowych.
  • Partnerzy ograniczający ryzyko: w miarę, jak organizacje będą planować skuteczne wdrożenia sztucznej inteligencji i automatyzacji, będą zwracać się w stronę globalnego ekosystemu partnerów Cisco w poszukiwaniu doradztwa i wsparcia.

 

„Budowanie środowisk obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji może być dla organizacji trudnym zadaniem i podkreśla potrzebę prostej, elastycznej infrastruktury centrum danych, która zapewnia zoptymalizowaną wydajność” – powiedział Vladimir Ester, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel ClusterPower. „Cisco i NVIDIA łączą innowacje, aby pomóc przedsiębiorstwom zaspokoić zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową w centrach danych i ułatwić transformację w kierunku sztucznej inteligencji za sprawą bezpiecznej i obserwowalnej infrastruktury”.

 

„W World Wide Technology jesteśmy podekscytowani widząc, jak NVIDIA i Cisco łączą zasoby w celu wprowadzenia na rynek sprawdzonych rozwiązań AI opartych na technologii Ethernet. Ethernet ma najszerszą skalę wśród naszych klientów, a to partnerstwo i wynikające z niego oferty przyspieszą naszą zdolność do dostarczania rozwiązań AI naszym klientom. Zarówno Cisco, jak i NVIDIA stanowią już znaczącą część laboratorium AI Proving Ground, w którym pomagamy klientom wybrać i operacjonalizować architektury AI, aby mogli szybciej przekształcać swoje dane w spostrzeżenia i działania” – powiedział Neil Anderson, VP, Cloud & Infrastructure Solutions w WWT.

 

„Przedsiębiorstwa, które chcą przekształcić swój biznes za pomocą sztucznej inteligencji, muszą zrozumieć wyjątkowe wymagania, jakie obciążenia AI nakładają na infrastrukturę centrów danych” – powiedział Vijay Bhagavath, wiceprezes działu Cloud & Data Center Networks w IDC Research. „Partnerstwo Cisco i NVIDIA łączy dwie zaufane marki posiadające uzupełniające się technologie, aby umożliwić klientom wykorzystanie pełnego potencjału sztucznej inteligencji dzięki szerokiej gamie infrastruktury opartej na technologii Ethernet, zoptymalizowanej pod kątem wydajności.”

 

IT Reseller TV: Rekordową, jubileuszową 20-edycję ISE 2024 w Barcelonie komentują Krzysztof Bogacki i Mariusz Laurisz

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE