Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Chmura rozwiązuje wiele wyzwań” – podkreślają Joanna Parasiewicz z OVHCloud i Marcin Madusiok z Elte Group w programie IT Reseller TV „Liderzy Branży”

Gośćmi najnowszego odcinka cyklu “Liderzy Branży” są Joanna Parasiewicz, Head of Communication & Marketing w OVHcloud na region CEE oraz Marcin Madusiok, Senior IT Delivery Manager w Elte Group.

Technologie chmurowe, aplikacje umieszczone w chmurze, czy wreszcie infrastruktura niezbędna dla działania chmury to w praktyce temat-rzeka. W najnowszej rozmowie z cyklu “Liderzy Branży” poruszamy tę właśnie, szeroką tematykę, posługując się przykładami z realnych wdrożeń. Nie bez przyczyny. Gośćmi programu są praktycy ze współpracujących ze sobą od lat firm: OVHCloud i Elte Group.

“Decyzję o migracji do chmury podjęliśmy bardzo szybko i stanowczo (…), a było to już 10 lat temu, kiedy chmura tak spopularyzowana, modna, a mimo to dostrzegliśmy bardzo prędko jej zalety” – opowiada o początkach przejścia na chmurę Marcin Madusiok z Elte Group – “Mieliśmy wówczas burzliwy czas w przedsiębiorstwie, napotkaliśmy ustawę determinującą konieczność odbierania nieczystości z gospodarstw domowych przez pojazdy wyposażone w specjalny system monitoringu. W związku z tym, nasze przedsiębiorstwo świadcząc usługi tego typu, mogło rozwinąć skrzydła, zyskując dużą liczbę klientów, zamówień. W związku z tym musieliśmy stawić czoła wymaganiom naszych klientów, a przy tym zapewnić im odpowiednią wydajność. Decyzję wymusiła więc skala”

Adopcja chmury jest oczywiście dziś znacznie większa niż jeszcze kilka lat temu, ale Polskie przedsiębiorstwa nadal znajdują się w raczej wczesnym etapie przechodzenia na technologie chmurowe. Póki co, jest to poziom adopcji znacznie niższy niż w Europie Zachodniej. Jednocześnie otwartość na usługi w chmurze stale się zwiększa.

“Po trosze jesteśmy tradycjonalistami, oraz dlatego, że jeśli coś nam się sprawdza np. rozwiązania związane z serwerami dedykowanymi, to nie chcemy tego zmieniać” – wyjaśnia przyczyny tego zjawiska Joanna Parasiewicz z OVHCloud, wskazując na obszar startupów, w którym chmura jest znacznie szybciej przyswajana – “Świat jednak goni naprzód. Byłam niedawno na konferencji ze startupami, gdzie przyglądałam się fantastycznym rozwiązaniom związanymi z obszarami medycznymi i ekologicznymi, gdzie chmura rozwiązuje wiele wyzwań, także skalowalność i bezpieczeństwo. Ekologia, medycyna, IoT, BigData, wymuszą na nas, żebyśmy szli w stronę chmury”

 

 

 

Przypominamy też, że OVHCloud jest tegorocznym laureatem nagrody IT Champion:

IT Champions 2023: “Ta nagroda to podsumowanie 20 lat naszej pracy i wysiłku na rzecz zrównoważonego rozwoju” – powiedziała Joanna Parasiewicz, OVHCloud

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE