Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chmura Krajowa laureatem globalnego konkursu Google Cloud Customer Award w kategorii opieka zdrowotna i nauki przyrodnicze za projekt e-Rejestracji dla Centrum e-Zdrowia.

Chmura Krajowa została laureatem globalnego konkursu Google Cloud Customer Award w kategorii opieka zdrowotna i nauki przyrodnicze za system e-Rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 opracowany dla Centrum e-Zdrowia. Jury konkursu doceniło inżynierów Chmury Krajowej za innowacyjne podejście, techniczną doskonałość i umiejętne wykorzystanie zasobów Google Cloud do realizacji złożonego i wymagającego projektu jakim było stworzenie od podstaw kompletnego systemu e-Rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 w ścisłej współpracy z Centrum e-Zdrowia.

 

System e-Rejestracji składa się z trzech aplikacji, które umożliwiają zarówno samodzielne zapisanie się pacjenta na szczepienie przez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) oraz aplikację mobilną moje IKP, obsługę zgłoszeń telefonicznych przez pracowników infolinii Narodowego Programu Szczepień, jak i zarządzanie kalendarzem wizyt szczepiennych, ich umawianie i realizację bezpośrednio przez pracowników punktów szczepień. Pozwala wszystkim uprawnionym do szczepień wybrać m.in. termin i lokalizację wizyty (z wykorzystaniem usługi geolokalizacji) oraz producenta szczepionki. Wszystkie trzy aplikacje są połączone centralną bazą danych. System funkcjonuje od połowy stycznia 2021 roku i jest konsekwentnie rozwijany o kolejne funkcje wraz z ewolucją polskiego Narodowego Programu Szczepień w tym wytycznych Rady Medycznej przy Premierze.

 

Projekt został zrealizowany w wyjątkowo krótkim czasie, kilku tygodni, co było kluczowe w sytuacji pandemii. Dostępna w chmurze publicznej nieograniczona moc obliczeniowa pozwoliła na obsługę skalowalnego, elastycznego i w pełni wydajnego systemu, który jest dostępny 24/7 i umożliwił dotąd umówienie ponad 32 mln wizyt na szczepienia. W dniach szczytowej popularności systemu zarejestrowano z jego pomocą 880 tys. wizyt na dobę i 122 tys. w ciągu zaledwie jednej godziny, a użytkownicy dokonali 350 000 wyszukiwań wolnych terminów w ciągu godziny i 950 wyszukiwań na sekundę. Rozwiązanie zostało zintegrowane z wieloma istniejącymi publicznymi systemami informatycznymi (m.in. z Systemem e-Zdrowie (P1) i Systemem Dystrybucji Szczepionek (SDS)) oraz zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić jego łatwą integrację z innymi systemami ochrony zdrowia w przyszłości.

 

Dzięki zastosowaniu architektury cloud native i narzędzi automatyzujących zarządzanie platformą aplikacyjną, system e-Rejestracji automatycznie skalował się do zmiennego zapotrzebowania na moc obliczeniową, które w szczycie wymagało obsługi ponad kilku tysięcy transakcji na sekundę. Jednocześnie czas poświęcany na zadania administracyjne został skrócony do minimum, a zespół mógł skoncentrować się na najbardziej efektywnym wykorzystaniu zasobów platformy. System e-Rejestracji od początku tworzony był w architekturze umożliwiającej ciągłe dostarczanie nowych funkcji, bez przerw w dostępności aplikacji dla użytkowników. Praktycznie każdego dnia zespół uruchamiał kolejne moduły lub modyfikacje dostosowując platformę do nowych wymagań lub uzupełniając o elementy istotne dla komfortu i efektywności użytkowania. Bez zastosowania właściwych rozwiązań dostępnych w chmurze byłoby to dużo trudniejsze, szczególnie w sytuacji, w której na opracowanie i uruchomienie systemu mieliśmy tylko kilka tygodni – powiedział Michał Potoczek, prezes Chmury Krajowej.

 

 

IT Champions 2021 – Za nami uroczysta gala IT Reseller. Zobacz film z rozdania prestiżowych nagród branżowych!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE