Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chiny zachęcają koreańskie przedsiębiorstwa do inwestycji

Koreański gigant technologiczny jest w trudnej sytuacji w związku z eskalującymi napięciami między USA i Chinami. Waszyngton wdrożył kontrole eksportowe, aby odciąć Chinom dostęp do najnowocześniejszych chipów. 

Samsung Electronics zainwestował w ciągu ostatnich sześciu lat 24 miliardy dolarów na chińskim rynku, jak powiedział dyrektor firmy w listopadowym raporcie państwowego China Daily.

Premier Chin Li Qiang powiedział w niedzielę prezesowi Samsunga Jayowi Y. Lee, że Chiny z radością przyjęły dalsze inwestycje koreańskiego konglomeratu, podała państwowa agencja informacyjna Xinhua, podczas gdy zagraniczne przedsiębiorstwa na chińskim rynku z trudem radzą sobie z niepewnością geopolityczną.

Spotkanie w Seulu pomiędzy drugim najwyższym rangą urzędnikiem Chin a władzą wykonawczą Korei odbyło się przed szczytem pomiędzy Li, prezydentem Korei Południowej Yoon Suk Yeolem i premierem Japonii Fumio Kishidą, będącym pierwszymi trójstronnymi rozmowami prowadzonymi przez azjatyckich sąsiadów od ponad czterech lat.

Decyzja Li o spotkaniu z dyrektorem Samsunga odzwierciedla wcześniejsze uwagi chińskiego przywódcy wygłoszone podczas dwustronnego spotkania z Yoonem, podczas którego zachęcał większą liczbę koreańskich przedsiębiorstw do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach oraz wzywał Pekin i Seul do współpracy w zakresie utrzymania stabilności przemysłowych łańcuchów dostaw.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE