Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Check Point: sektor bankowy to jeden z trzech celów najczęściej obieranych przez cyberprzestępców w Polsce

Jak podaje Check Point, światowa firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, placówki finansowe w Polsce są celem ataków hakerskich 160 razy dziennie.

“Żyjemy w czasach, w których cyberprzestępcy nie muszą włamywać się do banku, aby ukraść pieniądze. Wszystko czego obecnie potrzebują, to zrozumieć platformy wykorzystywane przez banki i ich pułapki. Obecnie obserwujemy wzrastający trend, w którym cyberprzestępcy biorą na celownik aplikacje banków instytucjonalnych” – powiedział szef wywiadu zagrożeń w Check Point Software Technologies Lotem Finkelsteem, cytowany w raporcie.

Firma podkreśliła, że polski sektor bankowy to jeden z trzech celów najczęściej obieranych przez cyberprzestępców.

“Polski sektor finansowy to jeden z trzech celów najczęściej obieranych przez cyberprzestępców. Przeciętna firma z polskiego sektora bankowo-finansowego atakowana jest ponad 1 100 razy tygodniowo. Podobnie jest na świecie – światowe banki odpierają tygodniowo 1 134 ataków. Polski sektor komunikacji jest najbardziej wrażliwy (1 149 ataków tygodniowo). Wśród ofiar są nie tylko instytucje, ale również ich klienci. Hakerzy posługują się coraz bardziej wyrafinowanymi technikami przejęcia naszych danych osobowych i środków finansowych – to wyniki analizy firmy Check Point” – czytamy w komunikacie.

Cisco wspólnie z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) uruchamiają inicjatywę na rzecz rozwiązania problemu wykluczenia cyfrowego

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE