Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

České Radiokomunikace uruchamia centrum danych Edge w Cukráku pod Pragą

Czeska firma telekomunikacyjna České Radiokomunikace (CRA) uruchomiła swoje centrum danych na terenie wieży nadawczej w miejscowości Cukrák na obrzeżach Pragi.

Firma poinformowała, że zainwestowała dziesiątki milionów koron (około 422 000 USD) w zmianę przeznaczenia dawnego nadajnika na ich ósme centrum danych. Nadajnik został zwolniony po ostatnich zmianach w technologii nadawania. Nowy obiekt ma pojemność 78 szaf i jest zgodny z normą Tier III.

Miloš MastnÍk, dyrektor generalny CRA, powiedział:

“Wykorzystywanie istniejących budynków do nowych celów, które wynikają z naszej oferty usług, to trend, nad którym pracujemy od kilku lat. Pozwala nam to również stosunkowo szybko reagować na sytuację rynkową i przygotowywać nowe moce produkcyjne w momencie, gdy są one potrzebne”.

Główne centrum danych firmy, znane jako DC Tower, działa pod nadajnikiem Zizkov, a firma zmieniła również przeznaczenie mniejszych obiektów w Strahovie, Ostrawie, Brnie i Pardubicach – wszystkie w Czechach.

MastnÍk dodał:

“Wykorzystując i modernizując istniejące obiekty, zapewnimy również bardziej wydajną i łagodną eksploatację budynków. Jednocześnie wszystkie nasze centra danych wykorzystują 100 procent energii ze źródeł odnawialnych do pokrycia swojego zużycia, co jest również zgodne z naszą długoterminową strategią ESG”.

CRA została założona w 1963 roku pod nazwą Správa radiokomunikaci i sprywatyzowana w latach 90. ubiegłego wieku. Cordiant Digital Infrastructure – fundusz utworzony przez Cordiant Capital, notowany na londyńskiej giełdzie – kupił w 2021 roku Ĉeské Radiokomunikace od Macquarie Asset Management za nieujawnioną cenę.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE