Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CEO Nvidii wybrany do Narodowej Akademii Inżynierii za pracę nad sztuczną inteligencją i procesorami graficznymi dużej mocy

Jensen Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny Nvidii, został wybrany do Narodowej Akademii Inżynierii (NAE) za swój “wybitny wkład” w świat inżynierii.

NAE twierdzi, że wybór do akademii jest “jednym z najwyższych wyróżnień zawodowych przyznawanych inżynierom”, a członkostwo przyznawane jest tym, którzy wnieśli wybitny wkład w “badania inżynieryjne, praktykę lub edukację”; byli pionierami i rozwijali nowe dziedziny technologii; lub dokonali znaczących postępów w tradycyjnych dziedzinach.

W krótkiej biografii opublikowanej na stronie internetowej Akademii, w której powitano 114 nowo wybranych członków, Huang został uznany za swoją pracę nad “jednostkami przetwarzania grafiki o dużej mocy, napędzającymi rewolucję sztucznej inteligencji”.

Po powitaniu klasy 2024, NAE ma obecnie 2310 członków z USA i 332 członków międzynarodowych.

Odkąd generatywna sztuczna inteligencja eksplodowała w świadomości publicznej pod koniec 2022 r., popyt na chipy Nvidii gwałtownie wzrósł, co doprowadziło niektórych analityków do przewidywania, że firma może osiągnąć wycenę dwóch bilionów dolarów w niezbyt odległej przyszłości.

Nvidia ma obecnie 80-procentowy udział w rynku procesorów graficznych i chociaż rywale, tacy jak Intel i AMD, próbują zmniejszyć tę marżę, Nvidia nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

Przemawiając do analityków po tym, jak firma produkująca chipy opublikowała wyniki finansowe za 3. kwartał 2024 r., Huang powiedział: “Procesory graficzne Nvidii, procesory CPU, sieci, usługi odlewnicze AI i… oprogramowanie AI dla przedsiębiorstw to silniki wzrostu pracujące na pełnych obrotach”.

Stwierdzono, że chipy H100 firmy Nvidia poprawiają wydajność wnioskowania AI około 30-krotnie, a trening AI czterokrotnie w porównaniu z procesorami graficznymi A100 firmy Nvidia. Każdy procesor graficzny H100 zawiera 80 GB pamięci GPU HBM2 i 3,2 Tb/s przepustowości dwusekcyjnej.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE