Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CEO NVIDII twierdzi, że Japonia jest jednym z kluczowych rynków dla układów AI

Dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jensen Huang powiedział, że jego firma dołoży wszelkich starań, aby dostarczać procesory sztucznej inteligencji do Japonii w obliczu niezwykle dużego popytu na rynku.

Japonia spieszy się z odbudową swojej, niegdyś wiodącej na świecie, infrastruktury półprzewodnikowej. W latach 80 i 90 Japonia była postrzegana jako główny technologiczny rywal dla USA. Dziś japońskie firmy nadal są silnymi graczami na rynku technologicznym, ale muszą nadrabiać w obszarze AI. Tymczasem jednostki przetwarzania grafiki (GPU) produkowane przez amerykańską firmę Nvidia dominują na rynku układów dla sztucznej inteligencji.

„Popyt jest bardzo duży, ale obiecałem premierowi, że dołożymy wszelkich starań, aby nadać priorytet wymaganiom Japonii w zakresie procesorów graficznych” – powiedział Huang reporterom w oficjalnej rezydencji premiera Fumio Kishidy w Tokio.

Wizyta Huanga miała miejsce niecałe dwa tygodnie po przyjęciu przez Japonię dodatkowego budżetu obejmującego około 2 biliony jenów (13,60 miliarda dolarów) przeznaczone na inwestycje w chipy. Oczekuje się, że część środków zostanie wykorzystana na wsparcie inwestycji tajwańskiego producenta chipów TSMC. Jednocześnie, nie jest to całość wsparcia, co może oznaczać, że Nvidia zdoła sięgnąć po część dofinansowania.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE