Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

ByteDance mówi o wycofywaniu się z branży gier i restrukturyzacji Nuverse 

Twórca TikToka, ByteDance, planuje zamknąć swoją markę gier Nuverse i wycofać się z głównego nurtu gier wideo – twierdzą cztery osoby zaznajomione ze sprawą.

Chińska firma technologiczna ma nie planować powrotu na warty 185 miliardów dolarów światowy rynek gier wideo. Jak powiedziała jedna z osób, nie będzie to miało wpływu na markę gier casual Ohayoo, której gry są dostępne w Douyin – siostrzanej aplikacji TikTok w Chinach – ani na gry casual działające na TikTok.

ByteDance powiedział agencji Reuters, że po analizie podjął decyzję o restrukturyzacji swojej działalności związanej z grami, nie podając dalszych szczegółów.

W tym miesiącu agencja Reuters podała, że ByteDance rozpoczęło poszukiwania nabywców dla spółki zależnej Moonton Technology zajmującej się tworzeniem gier. Dokonał także przeglądu swojej firmy zajmującej się rzeczywistością wirtualną Pico, zwalniając większość zespołu ds. treści.

„Regularnie dokonujemy przeglądu naszej działalności i wprowadzamy zmiany, aby skoncentrować się na długoterminowych strategicznych obszarach wzrostu. Po niedawnym przeglądzie podjęliśmy trudną decyzję o restrukturyzacji naszej działalności związanej z grami” – powiedział rzecznik firmy.

Utworzenie przez ByteDance firmy Nuverse w 2019 r. było powszechnie postrzegane jako poważny krok w kierunku wejście w rynek globalnego gamingu i strategiczny element jej rywalizacji z krajowym rywalem Tencent Holdings, największą na świecie firmą z branży gier. Jednak dzałalność Nuverse nie była równa.

Jej najbardziej znaną grą jest „Marvel Snap”, internetowa gra karciana, która zyskała kultową popularność, ale nie stała się komercyjnym hitem. Inne tytuły to gry akcji „One Piece: The Voyage” i „Crystal of Atland”.

Nuverse ponownie znalazło się w centrum uwagi w 2021 r., kiedy ByteDance sformalizowało swój status jednej z sześciu jednostek biznesowych objętych szerszą przebudową strukturalną. Aby zwiększyć moce produkcyjne, Nuverse nabyło w 2021 roku zewnętrzne studia, w tym C4games.

Źródła podają, że w poniedziałek ByteDance powie pracownikom, aby do grudnia zaprzestali pracy nad niewydanymi jeszcze grami i że poszukają sposobów na pozbycie się już wydanych tytułów. Decyzja ta prawdopodobnie będzie miała wpływ na setki pracowników, a niektórzy z nich dowiedzieli się o przeprowadzce w weekend – twierdzą źródła.

Realme, właściciel Oppo i Vivo, osiąga próg 200 milionów dostaw i wprowadza telefony premium 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE