Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Byli projektanci Apple przygotowali AI Pin o wartości 700 dolarów jako zamiennik smartfona 

Humane, działający od pięciu lat start-up zajmujący się sztuczną inteligencją, założony przez byłych projektantów Apple’a, Imrana Chaudhri i Bethany Bongiorno, ogłosił w czwartek swój pierwszy produkt – przypinkę za 699 dolarów, którą nosi się w klapie.

Humane AI Pin według twórców może zastąpić smartfon, umożliwiając użytkownikowi wykonywanie połączeń, wysyłanie SMS-ów i wyszukiwanie informacji za pomocą poleceń głosowych.

Humane poinformowało, że zacznie przyjmować zamówienia na AI Pin 16 listopada. W czwartkowym filmie Chaudhri i Bongiorno zademonstrowali niektóre funkcje urządzenia i omówili technologię, która jest zasilana przez procesor Qualcomm. (Qualcomm Ventures jest również inwestorem.)

Nowinka posiada również wyświetlacz laserowy, który zamienia dłoń w miniekran, który może pokazywać godzinę, datę lub to, co znajduje się w pobliżu.

Oprócz początkowej ceny urządzenia klienci będą musieli zapłacić 24 dolary miesięcznego abonamentu za transmisję danych w T-Mobile – podała firma.

Posiadanie osobnego numeru telefonu oznacza, że w przeciwieństwie do inteligentnych zegarków, pin nie jest przywiązany do smartfona. Humane zdziwiło się w marcu, kiedy ogłosiło rundę finansowania w wysokości 100 milionów dolarów od Microsoftu, spółki venture LG i Tiger Global, zanim jeszcze ogłosiło produkt. W sumie firma zebrała ponad 200 milionów dolarów dzięki wkładowi dyrektora generalnego OpenAI Sama Altmana i dyrektora generalnego Salesforce Marca Benioffa.

AI Pin ma wbudowany głośnik i kamerę, a po włączeniu tych funkcji miga dioda. Dwukrotne dotknięcie pinezki powoduje wykonanie zdjęcia lub filmu, który można obejrzeć w aplikacji internetowej Humane.

Oprócz wysyłania i odbierania SMS-ów urządzenie może tłumaczyć rozmowy mówione z hiszpańskiego na angielski i odwrotnie w czasie rzeczywistym, jak wynika z wersji demonstracyjnej. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do usług AI za pośrednictwem Internetu, a nie pobranych aplikacji.

Klienci mogą poprosić o „odtworzenie piosenek ze znanych filmów science-fiction” lub zapytać o informacje, a odpowiedzi udzielają im duże modele językowe. Dostęp do muzyki wymaga subskrypcji Tidal. Asystent urządzenia może także podsumowywać dzienny kalendarz użytkownika, otrzymane wiadomości czy dane dotyczące stanu zdrowia, takie jak ilość „białka, które dzisiaj zjadłem”.

SMIC, największy chiński producent półprzewodników, zanotował 80% spadek zysków w Q3 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE