Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Była dyrektor generalna Nextdoor Sarah Friar będzie nową CFO w OpenAI

W poniedziałek OpenAI poinformował, że zatrudnił Sarę Friar, byłą dyrektor generalną firmy Nextdoor zajmującej się mediami społecznościowymi, na stanowisko pierwszego dyrektora finansowego. Firma zajmująca się sztuczną inteligencją mianowała także Kevina Weila, który wcześniej pracował w Twitterze, Facebooku i Instagramie, na stanowisko dyrektora ds. produktu. 

Nowe nominacje są następstwem odejścia w maju współzałożyciela i głównego naukowca OpenAI Ilji Sutskevera, którego zastąpił Jakub Pachocki, który był wcześniej dyrektorem ds. badań OpenAI i kierował rozwojem GPT-4 i OpenAI Five.

Friar wcześniej pełniła funkcję dyrektora finansowego w Square, a także jest członkinią zarządu Walmartu. Pracowała także wcześniej w Goldman Sachs, McKinsey i Salesforce.

„Sarah i Kevin wnoszą dogłębne doświadczenie, które umożliwi OpenAI skalowanie naszych operacji, ustalenie strategii na kolejną fazę wzrostu i zapewnienie naszym zespołom zasobów potrzebnych do dalszego rozwoju” – powiedział dyrektor generalny OpenAI Sam Altman w poniedziałkowym oświadczeniu.

Z kolei Sutskever odegrał kluczową rolę w dramatycznym zwolnieniu i ponownym zatrudnieniu Altmana w listopadzie ubiegłego roku. W tym czasie Sutskever był członkiem zarządu OpenAI i pomagał w zorganizowaniu zwolnienia Altmana. Kilka dni później zmienił zdanie, podpisując się pod listem pracownika żądającym powrotu Altmana i wyrażając ubolewanie z powodu jego „udziału w działaniach zarządu”.

Po powrocie Altmana Sutskever został usunięty z zarządu, a jego pozycja w spółce stała się niejasna. Andrej Karpathy, badacz sztucznej inteligencji i jeden z założycieli OpenAI, odszedł z firmy w lutym.

W marcu OpenAI poinformowało, że mianuje nowych dyrektorów, w tym Altmana, Sue Desmond-Hellmann, byłą dyrektor generalną Fundacji Billa i Melindy Gatesów, Nicole Seligman, byłą prezes Sony Entertainment oraz Fidji Simo, dyrektor generalny Instacart.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE