Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Bezpieczny lot z Exclusive Networks i Fortinet – Celebracja 20 lat owocnej współpracy w podniebnym stylu

Exclusive Networks, wraz z Fortinet, zaprosiło partnerów na wydarzenie o nazwie “Bezpieczny Lot”. Była to okazja by ponownie pochylić się nad tematyką cyberbezpieczeństwa, przy okazji świętując 20-lecie współpracy popularnego dystrybutora VAD z producentem rozwiązań cybersecurity.

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 7-8 września, otrzymało interesującą oprawę. Exclusive Networks i Fortinet na czas wydarzenia zmienili się w linie lotnicze, a lotniskowa stylistyka była wzmocniona lokalizacją, jaką stanowił Airport Hotel Okęcie. Ów bezpieczny lot znajdujący się w tytule, to przede wszystkim nawiązanie do wysokich standardów bezpieczeństwa, procedur, ale i pewnego, charakterystycznego stylu. Powodem “lotniczego” spotkania była okrągła, bo licząca sobie 20 lat, współpraca między Exclusive Networks (wówczas Veracomp), a Fortinet.

 

– 20 lat współpracy Exclusive Networks i Fortinet, to okres szczególny – podkreśla Mariusz Kochański, CEO Exclusive Networks Poland – Kiedy w 2003 roku podpisywaliśmy umowę z firmą Fortinet, świat wyglądał zupełnie inaczej. Polacy niechętnie korzystali z bankowości elektronicznej, Polska nie była jeszcze w UE, pojęcie mobilnego internetu było tylko teoretyczną definicją, a cyberkonflikty nie miały miejsca. Przez to 20 lat, wraz z naszymi partnerami, aktywnie uczestniczyliśmy w transformacji cyfrowej kraju.

 

 

 

Tak długa, nieprzerwana współpraca, z wzajemną korzyścią, jest w branży zjawiskiem może nie niespotykanym, ale z pewnością niezbyt często występującym. Rozpoczęcie swojej przygody z rynkiem IT Fortinet datuje na rok 2000. 9 lat późniejfirma zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie Nasdaq. Od tego czasu Fortinet stał się potężnym, międzynarodowym biznesem. Dane IDC z drugiego kwartału bieżącego roku wskazują, że amerykański producent osiągnął imponujący przychód w wysokości 897 milionów dolarów ze sprzedaży urządzeń zabezpieczających. Aktualnie firma konsekwentnie realizuje strategię “Security Fabric”, opartą na organicznym rozwoju silnie zintegrowanej i zautomatyzowanej platformy. Warto podkreślić, że wszystkie produkty Fortinetu operują pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego, czyli FortiOS.

 

W 2003 roku Exclusive Networks rozpoczął współpracę z Fortinetem. W tamtych czasach kwestia bezpieczeństwa IT nie była jeszcze aż tak „na świeczniku” jak ma to miejsce dziś. Trudno się dziwić, bowiem ostatni kilka lat to błyskawiczny wzrost liczby zagrożeń, z wielką popularnością ransomware’ów w szczególności. Inna była popularność bankowości elektronicznej, a atakami cybernetycznymi nie były jeszcze tak silnie jak dziś zainteresowane państwa.

 

 

To właśnie w tych warunkach rozpoczynała się współpraca między dystrybutorem VAD i Fortinet. Z perspektywy czasu wydaje się to wręcz idealnym połączeniem. 20 lat temu niewiele osób przewidywało, że rozwiązania cybersecurity tak zyskają na znaczeniu.

 

Dziś natomiast szybka cyfryzacja wielu aspektów życia, także spraw urzędowych, funkcjonowania służb, policji czy wojska, sprawia, że kwestie cyberbezpieczeństwa są szczególnie istotne. Dlatego też spodziewamy się, że współpraca Exclusive Networks i Fortinet ma przed sobą kolejne owocne lata. Zwłaszcza, że obie firmy z pewnością nie osiadły na laurach i konsekwentnie inwestują w rozwój.

 

– Zatrudniamy największy w Europie zespół inżynierów bezpieczeństwa certyfikowanych w Fortinet – podkreśla Grzegorz Szałański, Exclusive Networks – (…) Nasz wkład w to, jak dziś Polska jest postrzegana pod kątem bezpieczeństwa cyfrowego, jest szczególnie widoczny w tych trudnych czasach. (…) Dziś nie rozmawialiśmy o ofercie czy cennikach, ale o tym, jak my musimy się zmienić, żeby sprostać wymaganiom cyberbezpieczeństwa.

 

 

Cyberbezpieczeństwo to proces, a nie zadanie do odhaczenia

Spotkanie zorganizowane przez Exclusive Networks i Fortinet to nie tylko okazja do spotkania się partnerów handlowych dystrybutora VAD, ale też do zaczerpnięcia wiedzy merytorycznej podczas wystąpień. Rozmawiano m.in. modernizacja obszaru cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk OT.

 

– Myślę, że najważniejsze jest to, że obie firmy doceniają swoje bardzo duże walory technologiczne. My doceniamy w Exclusive Networks to, że mają bardzo dużą wiedzę technologiczną. Nie jest to dystrybutor, który służy wyłącznie zadaniom logistycznym, ale ich wiedza pozwala na szerzenie wiedzy wśród partnerów, dają nam dobry dostęp do rynku, wykonują bardzo dużą pracę edukacyjną – mówi o Exclusive Networks Jolanta Malak, Regional Sales Director Fortinet.

 

Jednocześnie szefowa sprzedaży Fortinet w Polsce zwraca uwagę na zmieniające się środowisko bezpieczeństwa – Bez całościowych rozwiązań, nasze cyberbezpieczeństwo będzie słabsze. Punktowe rozwiązania mogą być najlepsze w swojej klasie, ale jeśli właściwie nie skomunikujemy systemów, to nie uzyskamy takiego efektu, aby czuć się bezpiecznie.

 

 

– Wiele obszarów, które poddały się cyfryzacji nie byłyby możliwe, gdyby nie wiedza naszych partnerów i naszego dostawcy, firmy Fortinet. Wszystko co osiągnęliśmy, udało się dzięki wysokiej wiedzy technologicznej naszego partnera – dodaje Mariusz Kochański, CEO Exclusive Networks Poland.

 

Zmiana zachodząca w środowisku bezpieczeństwa cyfrowego to poważne wyzwanie, ale i szansa dla obu firm. Mariusz Kochański w swoim wystąpieniu wspomniał m.in. o tym, że jest wiele czynników wpływających na bezpieczeństwo. Od popularyzacji łączności Wi-Fi, przez pracę zdalną i hybrydową, aż po zaostrzenie się sytuacji politycznej w regionie i na świecie – wszystko to wpływa na stopień bezpieczeństwa. Dlatego też rola ekspertów z zakresu cybersecurity, takich jak Exclusive Networks i Fortinet wzrasta i będzie to utrzymujący się trend.

 

 

Współpraca kluczem do cyberbezpieczeństwa

Wśród gości, których zaproszono na, organizowane przez Fortinet i Exclusive Networks, wydarzenie “Bezpieczny Lot” była szczecińska firma Xcomp, zajmująca się obsługą przedsiębiorstw w różnych obszarach IT, także cyberbezpieczeństwa.

 

– Cały czas wspieramy i promujemy rozwiązania Fortinet. (…) Fortinet jest cały czas “number one” jeśli chodzi o nasze rozwiązania. Są one kompletne, oparte o wiele “klocków”, których infrastruktura wymaga, szczególnie w czasach, w których cyberbezpieczeństwo jest na świeczniku. (…) Mieliśmy mnóstwo naszych klientów końcowych, którym pomagaliśmy wyjść z trudnej sytuacji, gdy zostali zaszyfrowani – powiedziała Kamila Sanocka, Regional Sales Manager w Xcomp – Życzyłabym sobie kolejnych owocnych 20 lat współpracy z Exclusive Networks i Fortinet.

 

Współpraca pomiędzy różnymi podmiotami tworzącymi łańcuchy wartości i ekosystem w jakim funkcjonuje biznes, jest kluczem dla odpierania ataków z zewnątrz oraz przygotowywania się na nowe, jeszcze nie ujawnione zagrożenia. Tylko wymiana doświadczeń i partnerska współpraca mogą zbudować stabilną przyszłość dla gospodarki opartej na wiedzy i danych, bo to na nich dziś unoszą się – nawiązując do lotniczej analogii – niczym awionetki i odrzutowce, mniejsze i większe firmy. Wieloletnia współpraca Exclusive Networks z Fortinetem od lat wyznacza bezpieczne korytarze powietrzne, którymi może poruszać się biznes.

 

– Świętujemy dziś 20-lecie współpracy pomiędzy Exclusive Networks i Fortinetem. Te 20 lat, to szmat czasu. Przeżyliśmy wspólnie wiele: zmiany ekonomiczne, polityczne i technologiczne, a nasza współpraca stale układała się tak, że obie strony czerpały z niej korzyść. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy przy tej okazji nie pozawiązywali mnóstwa kontaktów i przyjaźni – podkreślił Jerzy Trzepla, Dyrektor Działu Produktów Bezpieczeństwa w Exclusive Networks Poland S.A.

 

 

Bezpieczna podróż z Fortinetem

Cyberataki stały się w ostatnich latach ogromnym zagrożeniem. W wyniku włamań, wycieków danych i innych działań dotykających infrastruktury sieciowej, firmy tracą pieniądze i czas, który mogłyby poświęcić na rozwijanie biznesu. Szczególnie dotkliwe są ataki wykorzystujące oprogramowanie szyfrujące dane, które potrafi zdestabilizować działanie firmy na wiele tygodni, a nawet miesięcy. Jedynym sposobem, aby ustrzec się przed konsekwencjami ataku, jest prewencja oparta na przemyślanej i racjonalnej polityce bezpieczeństwa oraz zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań.

 

– Fortinet przedstawia dziś swoją misję jako Secured Networking Journey, czyli bezpieczną podróż cyfrową. Jeżeli przygotowujemy się do tej podróży, to chcemy osiągać cele, do których nikt wcześniej nie dotarł. (…) Aby ta podróż trwała i była sukcesem, aby pozwalała osiągać trudne cele, potrzebujemy odpowiednich przyjaciół, partnerów, kompanów – powiedział Robert Dąbrowski, SE Manager Fortinet.

 

Słowa Roberta Dąbrowskiego dobrze wpisują się w ideę tworzenia aliansów technologicznych, które mają być sposobem na radzenie sobie z “pasażerami na gapę”, próbującymi przeniknąć przez firmowe zabezpieczenia. Z jednej strony na rynku co jakiś czas w naturalny sposób dochodzi do konsolidacji poprzez akwizycje i przejęcia, z drugiej zaś konieczna jest współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami tworzącymi łańcuchy wartości, aby wypracować standardy, aby bezpieczna podróż była nie tylko chwytliwym hasłem reklamowym, ale stała się biznesową rzeczywistością.

W imieniu całej naszej redakcji jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych dekad owocnej współpracy pełnej sukcesów!

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE