Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Baidu podjęło współpracę z Lenovo w ramach swojej trzeciej umowy na smartfony AI w Chinach 

Baidu nawiązało współpracę z Lenovo. Celem jest zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji w smartfonach Lenovo. 

Ponieważ funkcje AI obsługiwane przez amerykańskie firmy, takie jak OpenAI i Google, twórca ChatGPT, są niedostępne w Chinach, pozostawiając rynek chińskim firmom.Na chińskim rynku dostępnych jest obecnie ponad 200 modeli AI, m.in. od głównych rywali Baidu, Alibaby i Tencenta.

Jak podaje Reuters, rzecznik Baidu z siedzibą w Pekinie powiedział w tym tygodniu agencji, że partnerstwo obejmuje wykorzystanie przez Lenovo modelu dużego języka Ernie (LLM) i jest podobne do współpracy z firmami Samsung i Honor ogłoszonej w zeszłym miesiącu.

Lenovo sprzedaje telefony pod własną marką, a także jest właścicielem marki telefonów Motorola. Ernie jest już wbudowany w przeglądarkę i aplikacje sklepu z aplikacjami na komputerach osobistych i tabletach Lenovo.

Sprzedaż smartfonów oferujących generatywne funkcje AI dla usług takich jak chatboty i tłumaczenia w czasie rzeczywistym stała się nowym światowym trendem po spopularyzowaniu tej technologii pod koniec 2022 r. wraz z wprowadzeniem ChatGPT.

Google jest postrzegany jako lider w dziedzinie smartfonów ze sztuczną inteligencją dzięki telefonom Pixel i niezawodnej sztucznej inteligencji opartej na chmurze, natomiast według doniesień Apple pracuje nad wprowadzeniem generatywnych modeli sztucznej inteligencji do iPhone’a.

Firma badawcza Canalys spodziewa się, że 5% smartfonów dostarczonych na całym świecie w 2024 r., czyli 60 milionów urządzeń, będzie smartfonami obsługującymi sztuczną inteligencję.

Chatbot Ernie AI firmy Baidu zostanie zintegrowany z nowym Samsung Galaxy S24 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE