Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AV & DS Awards 2024 – Za nami pierwsza edycja niezwykłego wydarzenia dla branży audio-wideo, gdzie nagrodziliśmy najlepsze firmy w branży!

Za nami pierwsza edycja organizowanego przez IT Reseller wydarzenia “AV & DS Awards”. 11 stycznia około setki uczestników bawiło się w warszawskim Hard Rock Cafe.

Ponieważ była to pierwsza edycja wydarzenia, wypadałoby przybliżyć nieco jego koncepcję oraz pomysł, który za nią stoi. Jest to spotkanie dla branży audio-video i digital signage. Chociaż na kilka tygodni przed, “AV & DS Awards” jest nierozerwalnie związane z targami ISE.

“Branża audio-wideo znakomicie wspomina imprezy odbywające się podczas ISE w amsterdamskim “Waterhole”. Odkąd wydarzenie przeniosło się do Barcelony, ta swoista tradycja spotykania się niemal całą polską branżą, z jakiegoś powodu zanikła. Co roku jesteśmy na miejscu, rozmawiamy z bardzo wieloma przedstawicielami branży, i to właśnie od nich regularnie słyszeliśmy, że brakuje takiego punktu, w którym wszyscy mogą się spotkać w luźnej atmosferze” – wyjaśnia Mariusz Laurisz, CEO & Wydawca IT Reseller.

 

“Jako luźna koncepcja “AV DS Awards” pojawiła się jeszcze podczas ubiegłorocznych targów ISE. Skonsultowaliśmy pomysł z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami z branży, i nie mieliśmy już wątpliwości – organizujemy” – dodaje Krzysztof Bogacki, redaktor naczelny IT Reseller“Zależało nam na swobodnej atmosferze, w której będzie można po prostu usiąść, porozmawiać w trybie, który ja nazywam “bez krawata”. Każdą branżę ostatecznie tworzą ludzie, i to właśnie od ich wzajemnych relacji zależy klimat panujący nawet pomiędzy konkurentami rynkowymi. Sądząc po opiniach, jakie dotarły do nas jeszcze w trakcie wydarzenia, jestem przekonany, że udało nam się taką właśnie atmosferę zapewnić.”

 

Wydarzenie “AV & DS Awards 2024” to także, jak sama nazwa wskazuje, okazja do nagrodzenia przez magazyn IT Reseller wyróżniających się w minionym roku firm związanych z branżą audio-video. To także swoiste podsumowanie okresu “od ISE do ISE”.

 

 

Wydarzenie w świetnym stylu poprowadzili: Agnieszka Borysiuk, dobrze znana m.in. z prowadzenia naszych redakcyjnych gal IT Champions oraz nasz redaktor naczelny Krzysztof Bogacki.

Jak wszyscy wiemy, że nie był to najłatwiejszy rok. Jednak jego końcówka i prognozy na bieżący, 2024 rok, są optymistyczne. Przyglądając się branży z bliska, zarówno na co dzień, jak i podczas ISE, obserwujemy jej wzrost, nowości, innowacje i najciekawsze produkty. Wytypowaliśmy więc kilkanaście przedsiębiorstw, które w wąskich dziedzinach branży audio-wideo w minionym roku szczególnie się wyróżniły. Przyznaliśmy także jedną nagrodę indywidualną, której zasadność została dodatkowo potwierdzona jeszcze tego samego wieczora.

 

 

Nie jest tajemnicą, że wewnątrz branży AV nie brakuje talentów, jednak nie każdy wie, że są to także talenty muzyczne. Występ Tomasza Paradowskiego (wokal) oraz Pawła Umińskiego (perkusja) zdecydowanie był wisienką na torcie całego wydarzenia.

 

 

LAUREACI AV & DS AWARDS 2024

Kategorie, w których przyznawaliśmy nagrody oddają różne sektory rynku, który systematycznie obejmuje coraz więcej zastosowań. Poniżej przedstawiamy listę kategorii oraz nagrodzonych.

 

Monitory LCD

Samsung Electronics Polska

 

Monitory / Ekrany interaktywne

iiyama

 

Retail

Hikvision Poland

 

Hotelowe

LG Electronics

 

Edukacja

Newline Interactive

 

Innowacje

Logitech Poland

 

Ekrany LED

Samsung Electronics Polska

 

Projektory

Epson Polska

 

Systemy wideokonferencyjne

HP Poly

 

Systemy do komunikacji – oprogramowanie

Microsoft Polska

 

Ekosystem wideokonferencyjny

Lenovo Polska

 

Połączenia i infrastruktura

Crestron Europe

 

Smart collaboration

Barco

 

Systemy i rozwiązania audio

ESS Audio

 

Systemy instalacyjne

Edbak

 

Partner biznesowy

Bechtle direct Polska

 

Integrator roku

Solix

 

Dystrybutor roku

Exclusive Networks Poland

 

Przyznaliśmy także trzy nagrody specjalne. O każdej z nich należy się kilka słów uzupełnienia, by zrozumieć ich kontekst.

 

Nagroda specjalna – wydarzenie roku

Chcieliśmy w ten sposób uhonorować najlepiej przygotowane wydarzenie branżowe, zwłaszcza pod względem oprawy, skali i efektowności. Wśród spotkań związanych bezpośrednio z AV w 2023 roku szczególnie wyróżniły się obchody 20-lecia istnienia gdyńskiej firmy Euro-Trend. Odbywające się w marcu spotkanie okazało się być imponującym w skali i w detalach organizacyjnych.

Laureatem została firma

Eurotrend

 

Nagroda specjalna – showroom

Showroom, zwłaszcza w branży, która stoi przede wszystkim obrazem, ma wyjątkowe znaczenie. Podczas pierwszej edycji AV DS Awards postanowiliśmy nagrodzić showroom dla naszej redakcji szczególny. W niezwykłej, bo nieco kosmicznej, scenerii showroomu warszawskiej firmy Statim Integrator powstają nasze nagrania z cyklu “Liderzy Branży”. Jednocześnie, miejsce to służy do prezentacji klientom Statimu możliwości, jakie drzemią w nowoczesnych panelach LED.

Laureatem została firma

Statim Integrator

 

Nagroda specjalna – osobowość branży

Nagroda indywidualna, a więc przyznawana nie firmie, a konkretnej osobie, w tym roku trafiła do jednego z “dobrych duchów” branży. Tomasz Paradowski, dyrektor Professional AV & UC w Exclusive Networks Poland to jedna z tych osób, które cieszą się powszechną, a w naszej opinii w pełni zasłużoną, sympatią branży. Tomasz Paradowski, z jego energią i licznymi talentami, jest nietuzinkowym managerem, który potrafi zaskakiwać. Dowiódł tego zresztą także podczas AV DS Awards 2024, kiedy to dał wspomniany wcześniej popis muzycznej improwizacji na scenie, w towarzystwie innego branżowego muzyka – perkusisty Pawła Umińskiego (Logitech)

Laureatem został

Tomasz Paradowski

 

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wydarzenia bawili się tego wieczoru znakomicie.

 

– To wielki zaszczyt i niezwykła przyjemność, móc gościć, ale i nagradzać tak znakomitych gości, z całą pewnością elitę branży AV w Polsce. Drodzy przyjaciele, dziękuję, że jesteście z nami. To pierwsza edycja naszego wydarzenia, dlatego dziękuję za tak liczną obecność. Już teraz mogę powiedzieć, że będziemy przyglądali się branży, aby jeszcze lepiej pełnić rolę jej głosu – podkreślił Mariusz Laurisz, CEO & Wydawca IT Reseller.

 

Współpraca, ISE i przyszłość AV & DS Awards 

AV & DS Awards jest, od samego pomysłu, aż po realizację, związane z innym wydarzeniem, czyli targami Integrated Systems Europe (ISE). IT Reseller jest jednym z czołowych partnerów medialnych tego wielkiego przedsięwzięcia. ISE jest dla naszej redakcji jednym z najważniejszych momentów w roku, stałym punktem w naszym kalendarzu. To natomiast oznacza, że nasza obecność na ISE jest co roku pewna.

Nie inaczej będzie także w 2024 roku. Ze sceny podczas AV & DS 2024 zapowiedzieliśmy, że będziemy przyglądać się nowościom prezentowanym podczas ISE. Tegoroczne targi ISE będą także pod pewnym względem szczególne, gdyż wydarzenie obchodzi swoje 20-lecie. Jako medialny partner ISE, zdecydowaliśmy się nagrodzić specjalną nagrodą organizatorów wydarzenia, które jak żadne inne skupia całą branżę audio-wideo. Nagrodę wręczymy podczas ISE 2024.

 

Działalność na rzecz branży

Integrated Systems Europe (ISE)

 

“Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy obecni na ISE. Chcemy pokazać naszym czytelnikom to, co będzie prezentowane podczas wydarzenia, ale zależy nam także, by dać Wam, przedstawicielom branży, okazję do opowiedzenia o produktach i rozwiązaniach, które są dziełem Waszych firm. Często powtarzamy, że chcemy być głosem branży i, mam nadzieję, że pomożecie nam w tym także podczas targów w Barcelonie” – powiedział Krzysztof Bogacki.

 

“Z całą pewnością podczas ISE będziemy realizowali wiele nagrań” – potwierdził Mariusz Laurisz – “To dla nas szczególnie wymagający czas, ale chcemy, by nasi czytelnicy mogli zobaczyć najważniejsze nowości i usłyszeć o planach czołowych vendorów. Postanowiliśmy nagrodzić wysiłki organizatorów ISE, przyznając im specjalną nagrodę AVDS Award 2024. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest w pełni zasłużona”

 

Nie tylko nagrody

Po rozdaniu nagród odbył się koncert zespołu “Czarny lud”, ale też swobodna integracja, która potrwała do późnych godzin. Nie brakowało momentów, które dosłownie porwały salę. Nie jest tajemnicą, że wewnątrz branży AV nie brakuje talentów, jednak nie każdy wie, że są to także talenty muzyczne. Występ Tomasza Paradowskiego (wokal) oraz Pawła Umińskiego (perkusja) zdecydowanie był wisienką na torcie całego wydarzenia. Muzyczna improwizacja, przy współudziale członków zespołu “Czarny lud” zapoczątkowała wieczorne rozmowy na temat powstania branżowego bandu. Jak się okazuje, muzykujących managerów jest w branży AV naprawdę niemało. Być może, już niedługo, będziemy świadkami pierwszego “branżowego koncertu”?

 

 

Jeszcze w trakcie AV DS Awards 2024 otrzymaliśmy od Was, przedstawicieli branży, solidny i liczny feedback. Pozwoliło nam to zapowiedzieć ze sceny, co potwierdzamy dodatkowo także i tutaj, że tegoroczna edycja była wprawdzie pierwszą, ale na pewno nie ostatnią. Do zobaczenia za rok!

 

Poniżej znajdziecie więcej zdjęć z AV DS Awards 2024: 

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy laureatom! Pamiętajcie, że zawsze możecie na nas liczyć! Do zobaczenia za rok!

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE