Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Atos: restrukturyzacja zadłużenia po ogłoszeniu rekordowych strat jest nieunikniona

Atos, przechodząca kryzys francuska firma konsultingowa z branży IT, oświadczyła, że zamierza do lipca zrestrukturyzować swoje ogromne zadłużenie. Ma to utorować jej drogę do pożądanego podwyższenia kapitału i polepszenia swojego bilansu. 

Grupa z siedzibą w Paryżu, utworzona i kierowana wcześniej przez obecnego szefa przemysłu UE Thierry’ego Bretona, oświadczyła, że będzie dążyć do znalezienia porozumienia z wierzycielami odnośnie całego swojego zadłużenia, wynoszącego 4,65 miliarda euro na koniec 2023 r.

Atos posiada aktywa uważane przez rząd francuski za strategiczne i stara się naprawić swoją przynoszącą straty działalność. Firma za rok zakończony 31 grudnia odnotowała rekordową stratę netto w kwocie 3,44 miliarda euro, po stracie w wysokości 1,01 miliarda euro w 2022 r. Ponad dwie trzecie strat wynika z odpisu z tytułu utraty wartości powiązanego z obydwoma oddziałami Atos, Tech Foundations i Eviden.

W lutym grupa podała, że przełożyła publikację zysków za 2023 r., aby zakończyć audyt dotyczący niepieniężnego odpisu z tytułu utraty wartości firmy.

Atos twierdzi, że na razie ma wystarczającą płynność, aby prowadzić działalność. Jednak zadłużenie firmy stało się nie do utrzymania, a niedawne próby uzyskania kapitału poprzez sprzedaż części grupy nie powiodły się.

Rozmowy z obligatariuszami i bankami będą miały formę tzw. polubownego postępowania pojednawczego i będą nadzorowane przez sąd, powiedział Atos, dodając, że w nadchodzących tygodniach poinformuje rynki o tych zmianach.

Grupa stwierdziła, że porozumienie w sprawie restrukturyzacji jej zadłużenia może doprowadzić do otrzymania nowego kapitału, co doprowadzi do rozwodnienia obecnych akcjonariuszy.

Szef Onepoint, wiodącego akcjonariusza Atos, deklaruje gotowość do wdrożenia planu ratunkowego

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE