Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Asystent Google traci część funkcji

Po 7 latach od pojawienia się Asystenta Google firma usuwa z niego niemal 20 funkcji.

Zdaniem Google to pokłosie strategii, w której stawia przede wszystkim na jakość oferowanych usług. W miarę ulepszania technologii, gigant pragnie się skupić na najczęściej używanych funkcjach, które ma zamiar cały czas udoskonalać.

Od 26 stycznia użytkownicy po wywołaniu niewspieranej już technologii mają otrzymać powiadomienie, że ta wkrótce zniknie. Poniżej wykaz zmodyfikowanych funkcji.

  • Wywoływanie pełnego Asystenta z paska wyszukiwania Google. Po dotknięciu ikony mikrofonu na pasku wyszukiwania automatycznie pojawi się monit wyszukiwania głosowego. Nie będzie można tutaj wprowadzać zapytań innych niż wyszukiwanie, takich jak „wyłącz światła” lub „wyślij wiadomość”. Nadal jednak można wydawać polecenia Asystentowi, mówiąc „Hej Google” lub przytrzymując przycisk zasilania telefonu.
  • Odtwarzanie i kontrolowanie audiobooków w Książkach Google Play głosowo. Nadal można przesyłać książki audio ze swojego urządzenia mobilnego.
  • Ustawianie lub używanie alarmów multimedialnych, alarmów muzycznych lub alarmów radiowych na urządzeniach obsługujących Asystenta Google. Można utworzyć niestandardową procedurę o podobnym działaniu lub użyć standardowego alarmu.
  • Uzyskiwanie dostępu do książki kucharskiej lub zarządzanie nią, przesyłanie przepisów z urządzenia na urządzenie, odtwarzanie filmu instruktażowego z przepisami lub pokazywanie przepisów krok po kroku. Za pomocą Asystenta Google można wyszukiwać przepisy w internecie i YouTube.
  • Zarządzanie stoperem na inteligentnych wyświetlaczach i głośnikach. Nadal można ustawiać timery i alarmy.
  • Używanie głosu do dzwonienia na urządzenie lub wysyłania wiadomości do grupy rodzinnej Google. Nadal można transmitować głos na urządzeniach w domu.
  • Wysyłanie wiadomości e-mail, wideo lub audio za pomocą głosu. Nadal można wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y.
  • Zmiana terminu wydarzenia w Kalendarzu Google głosowo. Nadal można zaplanować nowe wydarzenie.
  • Używanie Menu z aplikacjami w trybie samochodowym Asystenta Google w Mapach Google do czytania i wysyłania wiadomości, wykonywania połączeń i kontrolowania multimediów. Nadal można w ten sam sposób korzystać ze sterowania głosowego w Mapach Google.
  • Prośba o zaplanowanie lub odsłuchanie wcześniej zaplanowanych ogłoszeń Family Bell. Można utworzyć niestandardową procedurę, która ma podobne działanie.
  • Prośba o medytację z Calm. Nadal można poprosić o opcje medytacji u dostawców mediów, takich jak YouTube.
  • Sterowanie głosowe czynnościami nie będzie już dostępne na urządzeniach Fitbit Sense i Versa 3. Do rozpoczynania, zatrzymywania, wstrzymywania i wznawiania czynności potrzebne będą przyciski na urządzeniu. Nadal można sterować głosowo czynnościami na zegarkach Pixel.
  • Przeglądanie podsumowań snu będzie możliwe tylko na inteligentnych ekranach Google. Nadal można pytać głosowo o szczegóły snu na inteligentnych zegarach innych firm.
  • Połączenia nawiązywane przez głośniki i inteligentne ekrany nie będą wyświetlane z identyfikatorem rozmówcy, chyba że korzystamy z Duo.
  • Wyświetlanie szacunkowego czasu dojazdu do pracy na inteligentnych wyświetlaczach. Nadal można pytać o czas dojazdu i głosowo uzyskiwać wskazówki dojazdu.
  • Sprawdzanie osobistych planów podróży za pomocą głosu. Nadal można zapytać o status lotu.
  • Prośba o informacje o kontaktach. Nadal można dzwonić do swoich kontaktów.
  • Prośba o wykonanie określonych czynności głosowo, np. wysłanie płatności, dokonanie rezerwacji lub opublikowanie postu w mediach społecznościowych. Nadal można poprosić Asystenta o otwarcie zainstalowanych aplikacji.

Zdaniem Google zmiany są podyktowane przede wszystkim opiniami użytkowników. Tym samym firma pozostaje otwarta na informacje zwrotne, które można przesyłać za pomocą komendy “Hey Google, send feedback” (“Hej, Google, prześlij opinię”).

Google zwalnia setki pracowników w różnych zespołach, w tym inżynierów

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE