Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Apple stawia pierwsze kroki w technologiach AI. Co ogłoszono w ramach WWDC?

W poniedziałek Apple zaprezentowało zestaw funkcji i ulepszeń oprogramowania opartych na sztucznej inteligencji dla swoich urządzeń, w tym iPhone’a. Działania mają zapewnić zwiększenie spadającej sprzedaży. 

Nowości zaprezentowane na konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC 2024) miały na celu pokazanie inwestorom, że Apple czyni postępy w zakresie sztucznej inteligencji w czasie, gdy giganci technologiczni Microsoft i Alphabet zmodernizowali swoje oferty, wykorzystując zaawansowane technologie AI.

Jeśli chodzi o funkcjonalności AI, firma ogłosiła pakiet Apple Intelligence, czyli zestaw funkcji generatywnych opartych na sztucznej inteligencji w aplikacjach natywnych w ramach najnowszych systemów operacyjnych dla iPhone’ów, komputerów Mac i iPadów.

Siri może teraz pobierać informacje z wiadomości, e-maili, kalendarza i zdjęć, a także aplikacji innych firm, aby odpowiadać na szerszy zakres zapytań i wykonywać zadania. Użytkownicy mogą także wchodzić z nią w interakcje za pomocą wiadomości tekstowych.

Apple ogłosiło integrację z ChatGPT, aby firmowe systemy mogły lepiej rozumieć obrazy i dokumenty, a także umożliwiać użytkownikom tworzenie i edytowanie wiadomości tekstowych. Gigant zapowiedział ponadto, że większość procesów AI będzie działać na urządzeniu, natomiast bardziej złożone zadania będą obsługiwane przez serwery Apple w ramach nowej oferty o nazwie Private Cloud Compute. Będzie korzystać z własnych chipów serwerowych, aby wspomagać funkcje AI na wszystkich swoich urządzeniach.

Warto zaznaczyć, że Apple Intelligence będzie dostępne na iPhone’ach 15 Pro, iPhone’ach 15 Pro Max oraz iPadach i komputerach Mac z wersją M1 i nowszą. Zwłaszcza to ostatnie posunięcie pokazuje, jak bardzo Apple stara się nadgonić straty ze sprzedaży, wprowadzając AI tylko dla droższych modeli.

Wśród wyszczególnionych ulepszeń wprowadzonych w oparciu o AI dla systemów operacyjnych Apple’a należy wskazać fakt, że IOS 18 dla iPhone’a oferuje możliwość rozmieszczania aplikacji i widżetów w dowolnej otwartej przestrzeni na ekranie głównym, dostosowywania ekranu blokady i centrum sterowania, w którym można sterować odtwarzaniem multimediów.

Z kolei MacOS Sequoia oferuje funkcję iPhone Mirroring, która umożliwia przeglądanie ekranu telefonu i interakcję z nim na komputerach Mac. Wraz z systemem iPadOS 18 tablet Apple wreszcie otrzymuje aplikację kalkulatora z dodatkowymi możliwościami. Kalkulator Notatek Matematycznych umożliwi użytkownikom wpisywanie lub zapisywanie wyrażeń matematycznych i natychmiastowe sprawdzanie ich rozwiązania własnoręcznym pismem. Funkcje Smart Script sprawiają, że odręczne notatki są bardziej czytelne.

Smartwatche z WatchOS 11 otrzymają aplikację Vitals, która w skrócie pokazuje ważne wskaźniki zdrowotne, a także tryb treningowy, który pozwala lepiej pokazać, jak treningi wpływają na organizm użytkownika.

Ponadto ogłoszono VisionOS 2 z ulepszoną kontrolą gestów i zdjęciami przestrzennymi.

W ramach aktualizacji aplikacji warto wskazać, że wiadomości będzie można teraz wysyłać przez satelitę w okresach, gdy połączenia komórkowe i Wi-Fi nie są dostępne. Aplikacja Mail może teraz automatycznie sortować e-maile na osobiste, marketingowe i transakcyjne, a Safari zyskało funkcję Zaznaczania, która może wyświetlić kluczowe informacje o stronie internetowej, np. wyświetlić lokalizację restauracji lub odsłuchać utwór artysty bezpośrednio z czytanego artykułu.

W aplikacjach Notatki i Telefon użytkownicy mogą teraz nagrywać, transkrybować i podsumowywać dźwięk. Ogłoszono nowe narzędzie do generowania obrazów Image Playground. Apple ulepszyło też wyszukiwanie w aplikacji Zdjęcia i ogłosiło nową możliwość wyszukiwania określonych momentów w klipach wideo.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE