Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Analitycy oceniają: wydatki na IT w Europie są recesjo-odporne

Sytuacja gospodarcza w Europie w 2023 roku najlepsza nie była, a mimo to wydatki na IT jeszcze się umacniają. Z najnowszych analiz Gartnera wynika, że w przyszłym roku, w miarę wychodzenia na gospodarczą prostą, będziemy wydawali na IT jeszcze więcej.

Według najnowszych prognoz Gartnera wydatki na IT w Europie osiągną 1,1 biliona dolarów w 2024 r., co oznacza wzrost o 9,3% w porównaniu z 2023 r. Wydatki na IT w Europie mają przekroczyć 1 bilion dolarów do końca 2023 r. Na co wydajemy najwięcej? Wydatki w dalszym ciągu skupiają się na rozwiązaniach chmurowych, w tym na IaaS – ta kategoria rośnie szybki i, zdaniem analityków, będzie rosnąć w Europie o 27% w 2024 r. CIO w Europie również zmieniają swoje priorytety wewnętrznie, w tym poprawiają wydatki na cyberbezpieczeństwo w chmurze oraz planowanie sztucznej inteligencji i generatywnej sztucznej inteligencji.

Według analityka firmy Gartner, Johna-Davida Lovelocka, „CIO w Europie, którzy przez ponad dekadę realizowali strategię «wzrostu za wszelką cenę», obecnie zmieniają podejście nacisk w bieżących projektach IT na kontrolę kosztów, wydajność i automatyzację, przy jednoczesnym ograniczeniu inicjatyw IT przy dłuższym ROI.”

Chociaż sztuczna inteligencja jest priorytetem dla CIO w tym i przyszłym roku, nie jest to jeszcze priorytet wydatków w całym IT. Oprogramowanie i usługi IT to dwa segmenty, w których oczekuje się, że europejscy CIO najbardziej zwiększą swoje wydatki w 2024 r. Chociaż na rynkach centrów danych wydatki są wystarczające, aby utrzymać istniejące lokalne centra danych, nowe wydatki w dalszym ciągu skłaniają się w stronę opcji w chmurze, w tym infrastruktura jako usługa (IaaS), która ma wzrosnąć w Europie o 27% w 2024 r. AI nie znajduje się więc na szczycie listy.

Gartner przewiduje, że wydatki na bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem w Europie osiągną 56 miliardów dolarów w 2024 roku, co oznacza wzrost o 16% w porównaniu z rokiem 2023.

Inflacja w dalszym ciągu wpływa na siłę nabywczą konsumentów i chociaż oczekuje się, że przedsiębiorstwa i konsumenci zwiększą swoje wydatki na urządzenia w 2024 r., szacuje się, że poziom wydatków na IT na urządzenia nie powróci do poziomu z 2021 r. aż do 2027 r.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE