Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AMD ma w swoim portfolio nowe chipy AI do laptopów i komputerów stacjonarnych dla firm

Firma Advanced Micro Devices zaprezentowała we wtorek nową serię półprzewodników do biznesowych laptopów i komputerów stacjonarnych obsługujących sztuczną inteligencję.

Oczekuje się, że chipy te będą dostępne na platformach HP i Lenovo od drugiego kwartału 2024 r., podało AMD w komunikacie prasowym. Komputery wyposażone w sztuczną inteligencję mogą uruchamiać wielojęzyczne modele i aplikacje oparte na tej technologii bezpośrednio na urządzeniu, a nie w chmurze.

Firma AMD podała, że najnowsza seria Ryzen PRO 8040 została stworzona z myślą o „biznesowych laptopach i mobilnych stacjach roboczych”, podczas gdy seria AMD Ryzen PRO 8000 to procesory do komputerów stacjonarnych dla użytkowników biznesowych.

AMD wprowadziło w styczniu serię układów Ryzen 8000G do komputerów stacjonarnych, przeznaczoną do dużych obciążeń związanych z zadaniami opartymi na sztucznej inteligencji. Tego samego dnia Nvidia zaprezentowała własne chipy AI do komputerów PC – procesory graficzne do komputerów stacjonarnych „GeForce RTX SUPER” – informując, że Acer, ASUS, Dell Technologies, HP, Lenovo i Samsung wypuszczą na rynek laptopy AI wyposażone w tę technologię.

Pojawienie się technologii generatywnej sztucznej inteligencji doprowadziło do ogromnego zapotrzebowania na zaawansowane półprzewodniki, które można wykorzystać do opracowywania i uruchamiania złożonych programów sztucznej inteligencji. Na rynku komputerów PC ze sztuczną inteligencją AMD musi stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony Intela i lidera w dziedzinie układów AI, firmy Nvidia, okrzykniętej liderem w dziedzinie procesorów graficznych (GPU).

Akcje spółki zwyżkowały na początku notowań o ponad 2%. Eksperci wskazali, że możliwe ożywienie na rynku komputerów osobistych wiąże się z wprowadzeniem komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję, ponieważ konsumenci chcą unowocześnić swoje systemy o nowe możliwości.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE