Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Akcje Nvidii nie tracą na wartości po podziale

Podział akcji Nvidii w stosunku 10 do 1, mający na celu zwabienie inwestorów detalicznych, doszedł do skutku, wywołując spekulacje na temat szans na włączenie lidera sztucznej inteligencji do indeksu największych spółek Dow. 

W poniedziałek akcje spółki spadły o 0,2%, po wzroście o prawie 27% od czasu ogłoszenia przez spółkę podziału akcji i dobrej prognozy w zeszłym miesiącu. Dominujący producent chipów AI również osiągnął w zeszłym tygodniu wartość rynkową na poziomie 3 bilionów dolarów i wyprzedził Apple, stając się drugą najcenniejszą firmą na świecie, ustępując jedynie Microsoftowi.

Jak podaje Reuters, podział mający na celu obniżenie wartości jednej akcji tak, aby była bardziej przystępna dla pracowników i inwestorów, zwiększa liczbę akcji spółki znajdujących się w obrocie bez zmiany jej wyceny rynkowej.

„Efektem ubocznym podziału akcji Nvidii będzie wypuszczenie jej na rynek, aby podążała za Amazonem i Apple do indeksu Dow, potencjalnie wypychając innego producenta chipów, firmę Intel, która obecnie ma najniższą wagę” – powiedział Ben Laidler, strateg ds. rynków globalnych w firmie Digital brokera eToro.

Analitycy rynkowi twierdzą, że podziały akcji zwykle przyciągają inwestorów indywidualnych, którzy handlują mniejszymi partiami i mają mniejszy kapitał do zainwestowania niż inwestorzy instytucjonalni.

Akcje Nvidii były ostatnio notowane po cenie 120 dolarów za akcję po podziale, w porównaniu z 1200 dolarów w piątek, co czyni ją potencjalnym pretendentem do indeksu Dow ważonego cenami 30 członków.

Rzeczniczka S&P Dow Jones Indices pod koniec maja powiedziała, że ​​nie komentuje ani nie spekuluje na temat dodania lub usunięcia indeksu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE