Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

AI po polsku. Jak wynika z badania Deloitte, większość dyrektorów postrzega sztuczną inteligencję jako metodę na redukcję kosztów

Deloitte przeprowadziło badanie na temat postrzegania sztucznej inteligencji. Okazuje się, że dla większości firm, AI jest okazją do “redukcji kosztów”. 

Raport firmy Deloitte zatytułowany “CE CFO Survey – Getting ready for the GenAI journey?” wskazuje, że aż 83% dyrektorów finansowych (CFO) dostrzega kluczową rolę sztucznej inteligencji w kontekście strategii biznesowej. Pomimo tego, zaledwie 8% firm w Polsce rozpoczęło proces adaptacji tej nowej technologii. Ponadto, 40% ankietowanych uważa, że jest jeszcze za wcześnie, aby dokładnie określić sposób, w jaki ich organizacje zamierzają korzystać ze sztucznej inteligencji.

Raport wskazuje również, że generatywna AI ma dla połowy ankietowanych w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej stanowić sposób na redukcję kosztów. Sektor finansowy wydaje się być liderem w inwestycjach w nową technologię, przy czym niemal co drugi podmiot planuje przeznaczyć na rozwój AI ponad 1% swojego budżetu. Perspektywa niepewności ekonomicznej skłania dyrektorów finansowych do poszukiwania narzędzi umożliwiających poprawę sytuacji finansowej ich organizacji.

Jednakże, kluczowym wyzwaniem w procesie adaptacji nowej technologii jest dla polskich przedsiębiorstw posiadanie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników oraz kwestie związane z zasobami technologicznymi i jakością danych.

Raport “CE CFO Survey – Getting ready for the GenAI journey?” jest analizą opinii około 500 dyrektorów finansowych, reprezentujących organizacje działające na 15 rynkach Europy Środkowej. Badanie przeprowadzono między październikiem i grudniem 2023 r. i koncentrowało się na korzyściach i wyzwaniach związanych z wdrażaniem generatywnej sztucznej inteligencji.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE